مایکل مان:

لغو تحریم‌های ایران در كوتاه‌مدت امکان‌پذیر نیست

سیاسی

لغو فوری تحریم‌ها علیه ایران امکان‌پذیر نیست زیرا اروپا در عرصه‌های زیادی ایران را تحریم کرده است و اگر چه تدابیر عملی در حال انجام است، اما برخی تدابیر را نمی‌توان در یک روز و یک شب انجام داد.

«مایکل مان» سخنگوی «کا‌ترین اشتون» مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا گفت که لغو تحریم‌های این اتحادیه علیه ایران در كوتاه‌مدت امکان‌پذیر نیست.

به گزارش ایلنا به نقل از روزنامه الشرق الاوسط، مان در گفت‌و‌گو با روزنامه فرامنطقه‌ای الشرق الاوسط تاكید كرد که اتحادیه اروپا در عمل بررسی و زمینه‌سازی برای اتخاذ تدابیر لازم به منظور کاهش تحریم‌ها علیه ایران در چارچوب اجرای توافق‌نامه تهران و گروه ۵+۱ را آغاز كرده است.

سخنگوی اشتون افزود که لغو فوری تحریم‌ها علیه ایران امکان‌پذیر نیست زیرا اروپا در عرصه‌های زیادی ایران را تحریم کرده است و اگر چه تدابیر عملی در حال انجام است، اما برخی تدابیر را نمی‌توان در یک روز و یک شب انجام داد.

مان تصریح کرد که اشتون شانزدهم ماه جاری میلادی گزارشی درباره اقدام‌های آینده اروپا برای لغو تحریم‌های ایران و نتایج مذاکرات ژنو به وزرای خارجه اتحادیه اروپا در بروکسل ارائه می‌کند.

وی تاکید کرد که بعید است تصمیم نهایی درباره لغو تحریم‌ها علیه ایران در این نشست اتخاذ شود ولی این موضوع از جوانب مختلف مورد بررسی قرار می‌گیرد تا اقدا‌م‌های لازم در آینده صورت گیرد.

سخنگوی اشتون در ادامه گفت که تصمیم نهایی درباره لغو تحریم‌ها علیه ایران پس از پایان بررسی و زمینه‌سازی‌های لازم صورت می‌گیرد.

کد N9754