یونسی با اسقف اعظم ارامنه کاتولیک ایران دیدار کرد

دولت

دولت جدید و به ویژه رئیس‌جمهور اهتمام ویژه‌ای نسبت به حقوق شهروندی و حقوق اقلیت‌ها دارد و با تهیه و انتشار پیش‌نویس حقوق شهروندی خواهان ارزیابی و دریافت نظرات نخبگان برای اصلاح نهایی آن هستند.

دستیار ویژه رئیس‌جمهور در امور اقوام و اقلیت‌های دینی در دیدار با اسقف کاراکهیان، اسقف اعظم ارامنه کاتولیک ایران، ابراز امیدواری کرد تا با تلاش‌های ایشان بیشترین همگرایی میان مسلمانان و مسیحیان ایجاد شود.

به گزارش ایلنا‏، در این دیدار اسقف کاراکهیان با سپاس از حجت‌الاسلام والمسلمین علی یونسی دستیار ویژه رئیس‌جمهور، انجام این دیدار را نشان‌دهنده اهتمام دولت به اقلیت‌های دینی و رفع مشکلات آنها دانست.

یونسی نیز در این دیدار ضمن تاکید بر سابقه همزیستی ارامنه و مسلمانان در ایران گفت: دولت جدید و به ویژه رئیس‌جمهور اهتمام ویژه‌ای نسبت به حقوق شهروندی و حقوق اقلیت‌ها دارد و با تهیه و انتشار پیش‌نویس حقوق شهروندی خواهان ارزیابی و دریافت نظرات نخبگان برای اصلاح نهایی آن هستند. از این نظر مناسب است که شخصیت‌های دانشگاهی و صاحب نظر اقلیت‌های مذهبی نیز نظرات اصلاحی خود را در این زمینه بیان کنند.

وی در ادامه با اشاره به سوابق خود و ارتباطی که با اقلیت‌ها داشته است، آرزو کرد این ملاقات آغاز خوبی برای ارتباطات آینده باشد.

یونسی در پایان خطاب به اسقف کاراکهیان گفت: از شما به عنوان شخصیتی ارزنده و دانشمند انتظار می‌رود همزیستی اقلیت‌ها و رضایتمندی ارامنه از زندگی در ایران را به جهانیان منعکس کنید.

کد N9388