لاریجانی در دیدار لیانگ چیه چی:

ایران از هر رویکردی برای افزایش سطح تعاملات با چین استقبال می‌کند

مجلس

رئیس مجلس در دیدار عضو شورای دولتی جمهوری خلق چین گفت: جمهوری اسلامی ایران، کشور چین را به عنوان کشوری مهم در قاره آسیا و معادلات بین‌المللی می‌داند و از هر گونه رویکردی برای افزایش سطح تعاملات دو جانبه و بین‌المللی میان دو کشور استقبال می‌کند.

به گزارش خبرگزاری مهر، علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی در دیدار"یانگ چیه چی" عضو شورای دولتی جمهوری خلق چین با اشاره به سابقه دیرینه روابط تاریخی و فرهنگی میان دو ملت، اظهار داشت: ارتباطات تاریخی دو ملت ایران و چین پشتوانه مهمی برای رشد و توسعه مراودات دوستانه فیمابین است.

وی افزود: جمهوری اسلامی ایران، کشور چین را به عنوان کشوری مهم در قاره آسیا و معادلات بین‌المللی می‌داند و از هر گونه رویکردی برای افزایش سطح تعاملات دو جانبه و بین‌المللی میان دو کشور استقبال می‌کند.

رئیس مجلس در بخش دیگری از سخنانش با ابراز خرسندی از روند رو به رشد مناسبات دو کشور، تصریح کرد: اراده رهبران و مقامات عالی‌رتبه جمهوری اسلامی ایران و چین بر گسترش هرچه بیشتر همکاری‌های دوستانه در عرصه‌های مختلف سیاسی، اقتصادی و فرهنگی فیمابین است و در همین راستا باید از ظرفیت‌ها و توانمندی‌های فراوان دو کشور در بخش‌های مختلف به ویژه صنعتی و انرژی با برنامه‌ریزی‌های دقیق‌تر به نفع دو ملت استفاده کرد.

لاریجانی در پایان بر تبادل‌نظر و گفت‌وگوهای مستمر میان مقامات سیاسی و پارلمانی دو کشور پیرامون موضوعات منطقه‌ای و بین‌المللی تأکید کرد.

در ادامه این دیدار "یانگ چیه چی" عضو شورای دولتی جمهوری خلق چین با ابراز خشنودی از سفر به کشورمان، گفت: مقامات عالی‌رتبه جمهوری خلق چین برای ارتقای سطح همکاری‌های دوستانه فیمابین در بخش‌های گوناگون با جمهوری اسلامی ایران اهمیت ویژه‌ای قائل هستند و بر تداوم آن تأکید دارند.

وی در همین راستا سفر چندی قبل علی لاریجانی به چین را سفری مهم و پر بار برای پیشبرد توافقات فیمابین دانست.

"یانگ چیه چی" در پایان از تقویت و تحکیم همکاری مشترک در عرصه‌های مختلف استقبال کرد و گفت: تبادل هیئت‌های سیاسی و پارلمانی موجب تقویت درک و شناخت تفاهم فیمابین می‌شود و روند توسعه همکاری‌ها در عرصه‌های مختلف را سرعت می‌بخشد.