دیدار دستیار ویژه رئیس جمهور در امور اقلیت ها با اسقف اعظم ارامنه 

دولت

دستیار ویژه رئیس جمهور در امور اقوام و اقلیت های دینی در دیدار با اسقف کاراکهیان، اسقف اعظم ارامنه کاتولیک ایران، اظهار امیدواری کرد تا با تلاش های وی بیشترین همگرایی میان مسلمانان و مسیحیان ایجاد شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت، در این دیدار اسقف کاراکهیان با سپاس از دستیار ویژه رئیس جمهور، انجام این دیدار را نشان دهنده اهتمام دولت به اقلیت های دینی و رفع مشکلات آنها دانست.

حجت الاسلام علی یونسی نیز دراین دیدار ضمن تاکید بر سابقه همزیستی ارامنه و مسلمانان در ایران گفت: دولت جدید و به ویژه رئیس جمهور اهتمام ویژه ای نسبت به حقوق شهروندی و حقوق اقلیت ها دارد و با تهیه و انتشار پیش نویس حقوق شهروندی خواهان ارزیابی و دریافت نظرات نخبگان برای اصلاح نهایی آن هستند. از این نظر مناسب است که شخصیتهای دانشگاهی و صاحب نظر اقلیت های مذهبی نیز نظرات اصلاحی خود را در این خصوص بیان کنند.

وی در ادامه با اشاره به سوابق خود و ارتباطی که با اقلیت ها داشته است، آرزو کرد این ملاقات آغاز خوبی برای ارتباطات آینده باشد.

یونسی در پایان خطاب به اسقف کاراکهیان گفت: از شما به عنوان شخصیتی ارزنده و دانشمند انتظار می رود همزیستی اقلیت ها و رضایت مندی ارامنه از زندگی در ایران را به جهانیان منعکس کنید.