درخواست ریاض از مسکو برای تجهیز این کشور به نیروگاه‌های هسته‌ای

تسنیم نوشت:


منابع دیپلماتیک از درخواست رئیس دستگاه اطلاعات عربستان از مقامات روسی برای تجهیز این کشور به نیروگاه‌های هسته‌ای خبر دادند.
به گزارش  پانوراما‌الشرق‌الاوسط؛ برخی از منابع دیپلمات در کشورهای حاشیه خلیج فارس اعلام کردند که "بندر‌بن‌سلطان" رئیس دستگاه اطلاعات عربستان در سفر اخیر خود به روسیه از مقامات روسی خواسته است که به این کشور در زمینه ساخت نیروگاه‌های هسته‌ای برای تولید انرژی و مقاصد صلح‌ آمیز کمک کند.

این منابع افزودند: ریاض هم‌اکنون به دنبال دستیابی به انرژی هسته‌ای است چرا که این کشور دستیابی به انرژی هسته‌ای صلح‌آمیز را حق  همه کشورهای منطقه می‌داند.

لازم به ذکر است که عربستان و هم‌پیمانانش در  کشورهای همکاری خلیج فارس 6 سال پیش تصمیم گرفتند که برای دستیابی به انرژی هسته‌ای برای مقاصد صلح‌آمیز تلاش کنند و دبیرخانه شورای همکاری خلیج فارس مامور انجام بررسی‌های اولیه بدین منظور شد و از آن به بعد برخی از کشورها همچون امارات گام‌هایی را در زمینه دستیابی به انرژی هسته‌ای برداشتند.

لازم به ذکر است که "امیر محمد بن نواف" سفیر عربستان در لندن پیش از این در گفتگو با روزنامه تایمز گفته بود که اگر تهران به تولید بمب هسته‌ای بپردازد ریاض نیز برای دستیابی به سلاح هسته‌ای تلاش خواهد کرد.

این در حالی است که ریاض در صورت دستیابی به انرژی هسته ای توان مقاومت در برابر دشمنی غرب را نخواهد داشت.

49261

کد N9075