سرلشگر صفوی: کسانی که علیه امنیت کشور بیانیه دادند حکمشان روشن است

مهر نوشت:

سردار سرلشگر یحیی رحیم صفوی مشاور عالی فرمانده کل قوا در مراسم گرامیداشت 16 آذر و شهدای دانشجو که امروز شنبه در سالن بصیرت دانشگاه جامع امام حسین (ع) برگزار شد گفت: اگر مسئولان این دانشگاه صلاح می​دانند روز 16 آذر را روز تجلیل از شهدای این دانشگاه نیز در نظر بگیرند و هر ساله مراسمی به همین مناسبت برگزار شود.

اهم سخنان مشاورعالی مقام معظم رهبری در ادامه می آید:

* حدود 64 سال است که یک مشت صهیونیستی پلید کشور فلسطین را اشغال کردند و حدود 5 میلیون از فلسطینی ها در کشورهای همسایه آواره شدند. چرا اینها به این روز افتادند؟ کشورهای عربی 5 بار با رژیم صهیونیستی جنگیده اند و در تمامی آنها شکست خورده اند اما چرا در جنگ 33 روزه و 22 روزه نوار غزه اسرائیل با شکست مواجه شد چون در گذشته کشورهای عربی یا با آمریکا بودند یا شعار ناسیونالیسم عربی سر می دادند و نه شعار اسلامی اما در جنگ 33 روزه و 22 روزه حزب الله لبنان پیشانی بند فرزندان ایران را بر سر بسته بودند و همین طور حماس نیز شعار پان عربیسم را کنار گذاشتند و مقاومت فرزندان ایران را الگو قرار دادند.

* حماسه 16 آذر سال 1332 زمانی شکل گرفت که نیکسون معاون رئیس جمهور آمریکا به ایران آمد و شاه 3 دانشجو را قربانی کرد. روز 16 آذر با گذشت زمان به فراموشی سپرده نمی شود. پیام 16 آذر را باید دانشجویان فعلی برای مبارزه با استکبار و رسیدن به استقلال در یاد داشته باشند.

* آمریکا سیاست فریبکارانه و قلدرمآبانه دارد اما ملت ما با تدبیر مقام معظم رهبری و با اجرای دولتمردان ایران که منتخب ملت ایران هستند از این چالش های اقتصادی عبور می کند و به ساحل امن پیشرفت، امنیت و حرکت متعالی خواهد رسید.

* علیه ایران توطئه نکنید، با ایران مشارکت داشته باشید و دوستی با ایران را به کشورهای دیگر ترجیح بدهید چون به نفع شماست زیرا اگر یک روزی خواستید سرنگون شوید آمریکا به شما وفادار نخواهد بود و ایران همیشه باثبات است و قدرتمند.

* ما ملت متمدن و بافرهنگی هستیم. کسانی که علیه امنیت این کشور قیام کردند و بیانیه دادند از نظر قضایی حکمشان روشن است و در همه کشورها در موارد امنیتی قوانین محکمی وجود دارد.

29295

 

کد N8623