کریمی اصفهانی در گفت‌و‌گو با ایلنا:

اصولگرایان فارغ از خودخواهی مسائل خود را حل کنند

سیاست داخلی

در انتخابات مجلس و ریاست جمهوری نیز کسی که ساز جدایی و شکستن وحدت را زد افراد جبهه پایداری بودند/هیچ‌گاه افراطی‌گری مورد قبول اصول‌گرایان اصیل نبوده است.

دبیرکل جامعه اصناف و بازار تاکید کرد: اگر مشکلی میان جریانات اصول‌گرا باشد آن‌ها باید فارغ از هر خودخواهی این مسائل را حل کنند تا در مواقع لازم بتوانند اقدامات ضروری را انجام دهند.

احمد کریمی اصفهانی در گفتگو با خبرنگار ایلنا، درخصوص احتمال به وحدت رسیدن اصولگرایان برای انتخابات دهم مجلس شورای اسلامی گفت: طبیعی است که در هر دو جریان کشور خودخواهی‌ها و بزرگ‌بینی‌ها همواره انسان‌ها را از تعاملی که باید داشته باشند باز می‌دارد که این مسئله در انتخابات دوره قبل مجلس نیز رخ داد.

وی با بیان اینکه در انتخابات قبلی مجلس برخی خود را متولی همه کار دانستند و خود را اصول‌گرای اصیل معرفی کردند، گفت: خودخواهی و بزرگ‌بینی انسان را به هلاکت می‌رساند. چه شخص و یا چه مجموعه‌ای به نام اصلاح‌طلبی و یا اصول‌گرایی باشد.

این فعال سیاسی اصول‌گرا با تأکید بر اینکه بزرگ‌بینی‌های صورت گرفته در دولت نهم و دهم بسیار چشمگیر بود، گفت: شخص احمدی‌نژاد اساساً فرد بزرگ‌بینی بود که به خرد جمعی اعتقاد نداشت و باعث لطمه زیادی به کشور و جریان خود شد. بنابراین چنین وضعیتی هر زمان بر هر گروهی حاکم باشد، نتیجه چیزی جز شکست نخواهد بود.

کریمی‌اصفهانی با اشاره به اینکه اساساً انتخابات فارغ از هر نوع آن در جمهوری اسلامی از جایگاه والایی برخوردار است، گفت: گروه‌ها باید دقت کنند که کارهایی که برای هر انتخابات انجام می‌دهند، مستمر بوده و محدود به ۲ الی ۳ ماه نشود در غیر این صورت افرادی روی کار می‌آیند که پاسخگویی کارهای خود نخواهند بود.

وی با تأکید بر اینکه نیاز است تا ارزیابی‌های خود را درخصوص انتخابات مجلس از هم‌اکنون آغاز کنیم، گفت: پس از این بررسی‌ها اگر مشکلی میان جریانات اصول‌گرا باشد آن‌ها باید فارغ از هر خودخواهی این مسائل را حل کنند تا در مواقع لازم بتوانند اقدامات ضروری را انجام دهند.

دبیرکل جامعه اصناف و بازار در پاسخ به این سؤال که احتمال اینکه جبهه پایداری بار دیگر مانع وحدت اصول‌گرایان شود چقدر است، گفت: در انتخابات مجلس و ریاست جمهوری نیز کسی که ساز جدایی و شکستن وحدت را زد افراد جبهه پایداری بودند که نیازی به بازگویی دوباره ندارد. شعار ما به ویژه اعضای جبهه پیروان این است که تشکل‌های ریشه‌دار و با اعتقاد بویژه ایت الله مهدوی‌کنی را در رأس جریان اصولگرایی می‌دانیم و بار دیگر نیز تکیه بر نظر جامعتین را الگوی کار خود قرار خواهیم داد.

کریمی‌اصفهانی با تأکید بر اینکه گروه‌های مختلف سیاسی در انتخابات مجلس باید بر مبنای وحدت حرکت کنند نه به شکل مقطعی، گفت: هیچ‌گاه افراطی‌گری مورد قبول اصول‌گرایان اصیل نبوده است، چراکه همواره در هر دو جریان اصول‌گرایی و اصلاح‌طلبی تندروی باعث ضرر به مجموعه‌ها و نظام شده است. اما اینکه بگوییم اعتدال گذشتن از ارزش‌هاست نمی‌پذیریم. بنابراین اعتدال با حفظ موازین اسلامی و ارزش‌های نظام قابل قبول است.

این عضو جبهه پیروان خط امام و رهبری همچنین درخصوص معرفی دبیرکل جدید این جبهه نیز گفت‌: حداقل در این خصوص باید تا چهلمین روز درگذشت مرحوم عسگراولادی صبر کنیم.

 

کد N8144