در بیانیه ای:

شاخه جوانان و دانشجویان حزب وحدت و همکاری ملی روز دانشجو را گرامی داشت

احزاب و تشکلها

شاخه جوانان و دانشجویان حزب وحدت و همکاری ملی با صدور بیانیه‌ای، فرارسیدن 16 آذر و روز دانشجو را گرامی داشت.

به گزارش خبرگزاری مهر، متن این بیانیه به شرح زیر است:
 
«16 آذر روز دانشجو نماد تبلور تفکر نسل جوان جامعه ایران اسلامی است. 16 آذر یادآور نقش دانشجویان در مبارزه با استبداد رژیم وابسته ستمشاهی و استقلال‌طلبی و آزادی‌خواهی آنان می‌باشد. 16 آذر نمادی از حرکت دانشجویان در جهت تحقق مردم‌سالاری است. 16 آذر نمادی از عدالت‌خواهی به عنوان یکی از آرمانهای قشر جوان کشور می‌باشد.
 
نقش و تاثیرگذاری دانشجویان عزیز کشور در عرصه‌های مختلف چه قبل از پیروزی انقلاب اسلامی در مبارزه با ظلم و استبداد رژیم ستمشاهی و چه در به ثمر رساندن و پیروزی انقلاب اسلامی و صیانت از دستاوردهای آن و چه در دفاع از استقلال و تمامیت ارضی کشور در دوران دفاع مقدس و چه در دوره سازندگی کشور بر هیچ‌کس و در هیچ مقطعی از تاریخ کشور پوشیده نیست. امروز هم دانشجویان عزیز پس از خلق حماسه سیاسی توسط مردم در 24 خرداد ماه 92 و وزیدن گرفتن نسیم اعتدال در کشور برای گام برداشتن در جهت توسعه علمی، سیاسی، اجتماعی و اقتصادی کشور شور و شوق خاص پیدا کرده‌اند و امید است در چهارچوب قانون اساسی و نظام جمهوری اسلامی ایران و قوانین جاری و با رعایت اعتدال در رفتارها ضمن تحصیل و ارتقاء دانش خود به نقش خود همچون گذشته در آگاه‌سازی جامعه بپردازند و با نقد منصفانه و دلسوزانه عملکردها، سیاست‌ها و برنامه‌های دستگاه‌های مختلف و ارائه راهکاری اصلاحی به مسئولین ذیربط در جهت اصلاح امور، بهبود زندگی مردم و پیشرفت کشور بپردازند.
 
شاخه جوانان و دانشجویان حزب وحدت و همکاری ملی، ضمن گرامیداشت این روز ارزشمند که نمادی است برای دانشجوی فعال و متفکر و تبریک فرا رسیدن آن به دانشجویان عزیز آرزومند است نگاه موشکافانه جوانانِ دانشجو، همچنان در همه عرصه‌ها نقادانه و پرشور، مستدام باشد و با ادبیاتی وزین و شرح صدری بایسته، به تحلیل شرایط روز جامعه پرداخته شود. تحلیلی که ثمربخش بودنش یقیناً در سایه اعتماد، اتحاد و همکاری ملی و دوری از هیجانات کاذب خواهد بود و از مسئولان عزیز و گرانقدر دولت تدبیر و امید انتظار می‌رود با اعتماد به این فرهیختگان جوان، سازکار مناسبی را برای بهره‌گیری اثرگذار و بیشتر از نظرات عزیزان دانشجو در تصمیم‌سازی‌ها و تصمیم‌گیری‌های کشور فراهم نمایند؛ چراکه بی‌شک فردای ایران عزیز، متعلق به دانشجویان امروز خواهد بود.»