با صدور بیانیه ای صورت گرفت:

اعتراض ۵ اتحادیه دانشجویی به لغو سخنرانی نمایندگان تشکل‌ها در حضور رئیس‌جمهور

سایر حوزه ها

5 اتحادیه بزرگ دانشجویی با صدور بیانیه‌ای اقدامات نامناسب مسئولین برگزاری دیدار رئیس‌جمهور با دانشجویان را نشانه عدم صداقت آنان و اهانت به دانشجو در روز دانشجو دانسته و از رئیس‌جمهور خواستند بستر لازم برای طرح آزادانه دغدغه‌های آنان را فراهم آورد. 

به گزارش خبرگزاری مهر، در بیانیه 5 اتحادیه بزرگ دانشجویی خطاب به رئیس جمهور آمده است: 16آذر روز دانشجو نامگذاری شد تا ضمن زنده نگه داشتن شعار همیشگی جنبش دانشجویی ایران یعنی مبارزه با استکبار و استعمار، جایگاه خیل عظیم دانشجویان و آینده سازان کشور مورد احترام واقع شود.
 
از همین رو حضور ریاست محترم جمهوری جناب آقای روحانی در این روز در دانشگاه شهید بهشتی، مایه خوشحالی دانشجویان شد و در جلسه‌ای با حضور مسئولین وزارت علوم، مقرر شد که نمایندگان اتحادیه‌های دانشجویی کشور چند دقیقه‌ای دغدغه‌ها و مواضع خود را با رئیس جمهوری کشورشان صمیمانه در میان بگذارند.
 
اما متاسفانه دیری نپایید که این احترام به توهین مبدل و سخنرانی نمایندگان اتحادیه‌ها از طرف برگزارکنندگان جلسه لغو شد. ما ضمن اعتراض به عدم برآورده شدن این حداقل توقع دانشجویان و دیگر برخوردهای نامناسب و توهین آمیز صورت گرفته در روند دعوت و توزیع کارتهای جلسه، اینگونه اقدامات را نشانه عدم صداقت متولیان جلسه و اهانت به دانشجو در روز دانشجو دانسته و از رئیس جمهور می‌خواهیم که بستر لازم برای طرح آزادانه دغدغه‌های دانشجویان را فراهم آورند، چراکه بر این باوریم هدف شما از حضور در جمع دانشجویان، برای تکریم و احترام به ساحت دانشگاه و دانشجویان و شنیدن مطالب آنان است، نه یک حضور نمایشی و تشریفاتی.
 
دفتر تحکیم وحدت،بسیج دانشجویی دانشگاه‌های سراسر کشور،جنبش عدالتخواه دانشجویی،اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان، اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل سراسر کشور 5 اتحادیه بزرگ دانشجویی صادر کننده این بیانیه هستند.