کامران دانشجو در نماز جمعه تهران:

نفوذ فتنه در دانشگاه خالقان 9 دی را پای میز محاکمه می کشاند

سایر حوزه ها

وزیر سابق علوم در سخنرانی پیش از خطبه های نماز جمعه تهران با بیان اینکه  نباید اجازه دهیم اهالی فتنه درون دانشگاه نفوذ کنند، گفت: فتنه استعداد آن را دارد که دانشجو و ملت حزب اللهی که خالق صحنه 9 دی بودند را افراطی قلمداد کند و آنها را پای میز محاکمه بکشاند.

به گزارش خبرنگار مهر، کامران دانشجو وزیر سابق علوم به مناسبت روز دانشجو سخنران پیش از خطبه های امروز نماز جمعه تهران بود .

وی در این سخنرانی با بیان اینکه در نظامی که بر آمده از اراده ملت است انتظار این است که دانشگاه در طول نظام و جنبش دانشجویی برای قوام نظام باشد، گفت: در طول 8 سال دوره اصلاحات که برخی مسئولان نیز در آن حضور داشتند سعی شد تا دانشگاه و جنبش دانشجویی در تقابل با نظام نشان داده شود.

دانشجو در ادامه افزود: این دانشگاه است که سرنوشت کشور را معلوم می کند و اگر اهالی فتنه در دانشگاه مسئولیت داشته باشند و اساتید آن ضد دین باشند آیا ملت می تواند سرنوشت خود را به آن بسپرد؟

وی با بیان اینکه حضرت امام فرمودند تا زمامی که دانشگاه اسلامی نشود کشور نیز اسلامی نخواهد شد، گفت: رهبر معظم انقلاب نیز تاکید داشتند که "ما دانشگاه اسلامی می خواهیم، دانشگاه هایی هم که هست باید اسلامی شود. شما بگویید که دانشگاه اسلامی می خواهیم چون اعلام این مساله خودش موضوعیت دارد و با این کار دیگر طاغوت و استکبار نمی تواند به کشور ما چشم طمع داشته باشد".

وزیر سابق علوم با بیان اینکه در کلام امام(ره) اسلامی شدن دانشگاه یعنی استقلال پیدا کردن و خود را از غرب جدا کردن، گفت: مشکل اصلی دانشگاه های ما این است که مقلد غرب هستند.

وی افزود: با ساخت مسجد و نوشتن بسم الله در ابتدای کتاب ها دانشگاه ما اسلامی نمی شود، ما باید هنجارها، فرهنگ و علوم انسانی خود راز غرب جدا کنیم و دانشگاه هویت اسلامی بگیرد.

دانشجو در ادامه افزود: غربی ها نیز شعار استقلال، آزادی و نشاط دانشجویی سر می دهند اما ما در تعریف با آنها اختلاف داریم.

وی با بیان این که فتنه خطرناک تر از نفاق است، گفت: فتنه نفاق را در درون خود دارد و استعداد این را هم دارد که خود را در درون دانشگاه بازسازی کند. فتنه استعداد آن را دارد که دانشجو و ملت حزب اللهی که خالق صحنه 9 دی بودند را افراطی قلمداد کند و آنها را پای میز محاکمه بکشاند.

وزیر سابق علوم افزود: نباید اجازه دهیم اهالی فتنه درون دانشگاه نفوذ کنند که اگرچنین شود پشیمان خواهیم شد.

سخنران پیش از خطبه های نماز جمعه با بیان این که غربی ها هرج و مرج را به عنوان آزادی در دانشگاه تعریف می کنند، گفت: آنها جنبش دانشجویی را در تقابل با نظام تعریف می کنند و نتیجه سیاست های 8 سال دوره اصلاحات خارج شدن دانشگاه از ماموریت اصلی خود می شود.

وی با بیان اینکه می گویند فضای امنیتی در دانشگاه وجود دارد، گفت: آیا در یک فضای امنیتی می شود 150 هزار مقاله و سند علمی تولید کرد؟ این تعداد مقالات 16 برابر 8 سال دوره اصلاحات است و در دوره اصلاحات 9 هزار مقاله و سند علمی داشتیم اما در دوره اخیر 150 هزار مقاله تولید کردیم و در منطقه رتبه اول علمی را پیدا کردیم در حالی که باید در سال 1404 به این رتبه می رسیدیم.

دانشجو ابا بیان اینکه رشد تولید علم ما در چند سال اخیر نصف رشد علم دنیا بوده است گفت: در اکثر علوم و فناوری بین 8 تا 20 درصد رشد داشته ایم.

وی با اشاره به رشد علمی در فناوری هسته ای گفت: دنیا امروز ما را به عنوان یک کشور هسته ای پذیرفته است، آمریکا از ترس پیشرفت هسته ای ایران پای میز مذاکره آمده است.

وزیر سابق علوم خاطرنشان کرد: دانشمندان کشورمان با تلاش فراوان اسبی را زین کردند و همه داشته های خود را در اختیار فرزندان انقلاب و تیم مذاکره کننده قرار دادند تا به ژنو و وین بروند و حق مسلم ایران را از حلقوم کثیف آمریکایی ها بیرون بکشند.

وی در ادامه گفت: اما یک سوال ذهن انسان را آزار می دهد و آن این که چه تفاهمی است که هر دو طرف آمریکایی و ایرانی تفسیر و برداشت خودشان را از آن دارند؟ پولی که می خواهند به ما بدهند، سانتریفیوژها و نفت از داشته های ملت خودمان است، چرا باید همه را روی میز مذاکره بگذاریم.

دانشجو با بیان این که تفاهمنامه یعنی بر روی یک موضوع به یک فهم مشترک برسیم، افزود: آمریکا خوب است دست از شیطنت بردارد و دیوار بی اعتمادی را بلند نکند چرا که در غیر این صورت خودش ضرر می بیند.

وی ضمن هشدار به تیم مذاکره کننده گفت: تیم مذاکره کننده بداند که دروغ و فریبکاری در ذات آمریکایی ها است.

سخنران پیش از خطبه های نماز جمعه با بیان این که در یک جامعه دو نگاه وجود دارد یکی نگاه معطوف به قدرت و یکی نگاه معطوف به خدمت گفت: کسانی که نگاهشان معطوف به قدرت است خودشان را ژنرال می بینند و مردم را سرباز و رعیت اگر هم خدمتی کنند می خواهند دست نوازشی به سر ملت کشیده باشند اما مدیری که نگاهش خدمت باشد خود را سرباز و مردم را ژنرال و ولی نعمت خود می داند.

دانشجو در پایان افزود: دانشگاهی که مقلد غرب نباشد اساتید آن بینش اسلامی داشته باشند و دانش روز را در بالاترین سطح دارا باشند و روابط در دانشگاه بر اساس شرع باشد می شود دانشگاه اسلامی و ما دانشگاهی می خواهیم که سرباز امام زمان تربیت کند.