اخبار امنیتی سوریه/

ربودن 50 شهروند کرد زبان توسط داعش/هلاکت 4 تروریست ترک و اروپایی در لاذقیه

آفریقا و خاورمیانه

ربودن 50 شهروند کرد زبان توسط گروه داعش و هلاکت 4 تروریست ترک و اروپایی در حومه لاذقیه از جمله خبرهای امنیتی سوریه به شمار می رود.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از پایگاه خبری العهد لبنان، در عملیات مقابله نیروهای ارتش سوریه با افراد مسلح در حومه لاذقیه یک تروریست ترک به نام "عثمان نورالدین" و 3 تک تیرانداز دانمارکی کشته شدند.

همچنین نیروهای ارتش سوریه شماری از افراد مسلح وابسته به گردان های "احرار الشام" را در روستاهای ترتیاح و عین سامور به هلاکت رساندند.

خبر دیگر اینکه شمار زیادی از افراد مسلح در جریان عملیات پاکسازی ارتش سوریه در خیابان الضبیط و بازار تره بار در محله الشرقیه و منطقه صلاح الدین و بوستان القصر در حومه حلب کشته شدند.

یگان های دیگر ارتش سوریه تلاش تروریست ها برای انفجار دو دستگاه خودروی بمبگذاری شده در شهر حلب را ناکام گذاشتند. این اقدام هلاکت ده ها تروریست را در پی داشت.

خبرگزاری رسمی سوریه "سانا" نیز گزارش داد: گروه تروریستی داعش یک عکاس عراقی را پس از ربودن در شمال سوریه اعدام کردند. این عکاس مستقل بود و متعلق به هیچ رسانه ای نبود. این خبر امروز توسط سازمان خبرنگاران بدون مرز اعلام شد.

این سازمان با اعلام این خبر افزود: اعدام "یاسر فیصل الجمیلی" نخستین اعدام عکاس و روزنامه نگار خارجی در مناطق تحت سیطره گروه های مسلح در سوریه به شمار می رود.

از سوی دیگر دیدبان حقوق بشر سوریه وابسته به مخالفان سوری اعلام کرد که گروه داعش 50 شهروند کرد زبان سوریه را در حومه حلب ربودند. در میان افراد که به مکانی نامعلوم منتقل شده اند شماری زن و کودک به چشم می خورند. افراد مسلح گروه داعش در جریان ربودن این افراد برخی مغازه ها و فروشگاه های حومه حلب را غارت کردند.