رهبر معظم انقلاب در دیدار با نخست وزیر عراق:| 126510

هیچ مانعی برای توسعه همکاری‌های منطقه‌ای وجود ندارد

سیاست داخلی

میدان همکاری‌های روزافزون در بخش‌های مختلف بسیار وسیع است و هیچ مانعی در پیشبرد روابط با عراق و توسعه همکاری‌های منطقه‌ای وجود ندارد.

رهبر انقلاب در دیدار با نخست وزیر عراق از آقای جلال طالبانی(رئیس جمهور عراق) به عنوان دوست خوب و صمیمی جمهوری اسلامی یاد و برای ایشان آرزوی سلامتی کردند.

به گزارش ایلنا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری، حضرت آیت الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی پیش از ظهر امروز(14 آذر) در دیدار نوری مالکی(نخست وزیر عراق) با اشاره به اهمیت تقویت روابط سیاسی و اقتصادی ایران و عراق، تصریح کردند: میدان همکاری‌های روزافزون در بخش‌های مختلف بسیار وسیع است و هیچ مانعی در پیشبرد روابط با عراق و توسعه همکاری‌های منطقه‌ای وجود ندارد.

حضرت آیت الله خامنه‌ای با تأیید اظهارات نخست وزیر عراق مبنی بر مذاکرات صورت گرفته با دولت ایران در خصوص تقویت روابط اقتصادی، سیاسی و علمی دو کشور افزودند: رشد علمی ایران در سالهای اخیر بسیار برجسته بوده و انتقال تجربیات علمی به عراق می‌تواند یکی از زمینه‌های مهم همکاری‌های دو کشور باشد.

ایشان با مثبت ارزیابی کردن عملکرد دولت عراق افزودند: حرکتی که شما امروز برای کشورتان انجام می‌دهید، حرکت با ارزشی است، البته نیازهای کشور عراق بسیار بیشتر از این است.

رهبر انقلاب همچنین از جلال طالبانی(رئیس جمهور عراق) به عنوان دوست خوب و صمیمی جمهوری اسلامی یاد و برای ایشان آرزوی سلامتی کردند.

نوری مالکی(نخست وزیر عراق) نیز ضمن تشکر از دولت جمهوری اسلامی اظهار امیدواری کرد توافقات و مذاکرات وی در سفر به تهران به ارتقای همکاری‌های دو کشور در زمینه‌های مختلف منجر شود.

کد N7469