۰
دریادار سیاری:

هر تحرکی در عرصه دریاها را کنترل و رصد می‌کنیم

  • ۴بازدید
  • ۰ رای
  • ۰ دیدگاه
حبیب‌الله سیاری,دفاع,نیروی دریایی,دریایی

همشهری آنلاین: فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران گفت: وحدت کلمه و خون شهدا تضمین کننده پیروزی انقلاب اسلامی بود و تا امروز هم این درخت تنومند انقلاب بر سر ما سایه افکنده و موجب عزت و افتخار ما شده است.

دفاع > دریایی- همشهری آنلاین:
فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران گفت: وحدت کلمه و خون شهدا تضمین کننده پیروزی انقلاب اسلامی بود و تا امروز هم این درخت تنومند انقلاب بر سر ما سایه افکنده و موجب عزت و افتخار ما شده است.

به گزارش ایسنا، دریادار حبیب‌الله سیاری در یادوار شهدای نیروی دریایی در کرمان اظهار کرد: ما هرچه داریم از برکت خون شهداست و استقلال، آزادی، جمهوری اسلامی، عزت، افتخار و شرف را مرهون آنها هستیم.

وی افزود: شهید کسی ست که وقتی نیاز به دفاع از کشور احساس شد از بزرگترین سرمایه خود یعنی جانش گذشت و آن را در طبق اخلاص گذاشته، به دفاع از کیان کشور شتافت و برای ما آبرو به ارمغان آورد.

سیاری تصریح کرد: ریشه‌های انقلاب اسلامی ایران همان معنویت، ارزش‌ها و همان چیزی بود که مردم به آن باور و ایمان داشتند اما این ویژگی‌ها و این ریشه‌ها زیر سوال رفته بودند که با رهبری‌های داهیانه امام بزرگوار و تلاش مردم به ثمر نشست.

فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران گفت: دشمنان همواره تلاش می‌کردند تا جلوی این انقلاب را بگیرند اما کار مهم امام(ره) این بود که دفاع را مردمی ساخت.

سیاری ادامه داد: دشمن فکر می‌کرد که قدرت دفاعی ایران نیروهای مسلح آن است در حالی که این قدرت در دل ملت ایران نهفته بود و به محض اینکه دفاع مردمی شد و زن، مرد و پیر و جوان پای کار آمدند قداست پیدا کرد و تبدیل به دفاع مقدس شد زیرا با جوانمردی همراه بوده است.

وی یادآور شد: بعد از انقلاب و دفاع مقدس دارای قدرت بازدارندگی و جایگاه بزرگ منطقه‌ای و فرا منطقه‌ای هستیم که به آن می‌بالیم.

فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران گفت: آنچه که توسط شهدا و ایثارگران برای جمهوری اسلامی ایران بدست آمده علاوه بر مولفه قدرت، مولفه سیاسی، اجتماعی، اقتصادی، فرهنگی، علمی و نظامی است.

سیاری با مقایسه اوضاع ایران در قبل و بعد از انقلاب اسلامی بیان کرد: قبل از انقلاب در زمینه مولفه‌های سیاسی، کشور کاملاً زیر سلطه استکبار بود چراکه از بالاترین تا پایین‌ترین رده را مستشارها هدایت می‌کردند.

وی افزود: در حالی که بعد از انقلاب تمام تصمیمات توسط فرزندان ملت انجام می‌گیرد و این رشد مرهون انقلابیون است.

سیاری خاطرنشان کرد: قبل از انقلاب در زمینه علمی بسیار ضعیف بودیم درحالی که هم اکنون به بسیاری از دستاوردهای بزرگ علمی دست یافته‌ایم که یکی از این دستاوردها بحث هسته‌ای می‌باشد و این روند رو به رشد در تمام زمینه‌های اجتماعی، فرهنگی و ... نیز مشاهده می‌شود.

هر تحرکی در عرصه دریاها را کنترل و رصد می‌کنیم

فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران همچنین در جمع خبرنگاران گفت: به برکت انقلاب اسلامی نیروی دریایی در میدان آموزش نیروی انسانی کاملاً خودکفاست، این نیرو تجهیزات محور است و کارکنان آن بایستی در سطح بالا قرار داشته باشند.

وی با اشاره به تدبیر مقام معظم رهبری افزود: ایشان فرموده‌اند که ما باید در دریای آزاد حضور داشته باشیم و این حق همه است.

سیاری با اشاره به این‌که «ناوگروه بیست و هشتم روز پنج شنبه در آب‌های آزاد قرار می‌گیرد» بیان کرد: این ناوگروه از ترکیب ناوشکن البرز و بندرعباس است که وظیفه تامین امنیت خطوط کشتیرانی کشور را در آبهای آزاد به عهده دارند.

وی با بیان این‌که «90 درصد تجارت از طریق دریا انجام می‌شود» تصریح کرد: ناوگروه بیست و هشتم با گشت زنی علاوه بر کشتی‌های ایران به شناورهای دیگر کشورها هم که مورد تهدید دزدان دریایی قرار بگیرند کمک می‌کند.

سیاری افزود: مقام معظم رهبری فرموده‌اند" خوب است مردم بدانند یکی از نتایج کارهای نیروی دریایی ما این است که اقتصاد سالم می‌ماند".

فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران تاکید کرد: خوشبختانه امروز دانش تعمیر و نگهداری و حتی طراحی و ساخت انواع شناور زیر سطحی در ایران بومی است.

سیاری گفت: برای حضور در دریاها و جهت حفظ منافع کشور بایستی با تجهیزات باشیم، بنابراین اگر از ناوگان‌ها، بالگردها، هواپیماها و سایر تجهیزات ما به خوبی نگهداری نشود از سایر کشورها عقب خواهیم ماند.

وی در پاسخ به سوال خبرنگار ایسنا درباره هدف از الحاق ناوهای «لاوان» و «سیرجان» افزود: تجهیزات گذشته ما باید هم تعمیر و هم بازسازی شوند تا کاملاً به روز باشیم و هدف از الحاق این ناوها بالا بردن توان رزمی و بازدارندگی نیروی دریایی است.

فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران اظهار کرد: افراد نیروی دریایی همه متخصص هستند و ایران در سند چشم انداز 1404 بایستی قدرت اول منطقه باشد و برای رسیدن این قدرت مولفه‌های زیادی از جمله مولفه اجتماعی، سیاسی و.. مطرح است.

سیاری گفت: کاملاً جایگاه ما مشخص است و ما بایستی به سمت و سویی حرکت کنیم که به این هدف سرعت و شتاب ببخشیم و حتی قبل از 1404 به قدرت اول منطقه تبدیل شویم.

وی یادآدور شد: کار نیروهای مسلح، داشتن آمادگی برای دفاع از کیان کشور است و همه مشاهده می‌کنیم که با آموزش‌های لازم، نگهداری از تجهیزات، با تاکتیک‌های جدید، ارتقای سطح بصیرت و حفظ منافع کشور آمادگی کامل وجود دارد.

سیاری تاکید کرد: ما در عرصه دریاها هر تحرکی که انجام شود کنترل و رصد می‌کنیم و ماموریت خود را به خوبی انجام خواهیم داد.

وی با اشاره به تبلیغات کم در شناساندن توانایی‌ها و عملکردهای نیروی دریایی در دفاع مقدس و بعد از آن گفت: متاسفانه در گذشته ضعیف عمل شده و حتی شهدایی هستند که هنوز در عمق دریا و در ناو خود آرمیده‌اند اما اخیراً بستری را فراهم کرده‌ایم تا به این رشادت‌ها بیشتر و بهتر پرداخته شود.

فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران در پایان خاطرنشان کرد: تمام شهدای نیروی دریایی با شجاعت و دلاورمردی‌های باور نکردنی خود در دریا شاخص و برگزیده هستند از این رو نمی‌توان تنها یک یا دو نفر را به عنوان شهدای نمونه معرفی کرد.

نظر شما چیست؟

اولین نفری باشید که نظر خود را در مورد این مطلب بیان می کند.