نصرالله: عربستان پشت پرده انفجارهای مقابل سفارت ایران در بیروت است

حزب الله,سید حسن نصرالله

سید حسن نصرالله دبیرکل حزب الله لبنان در یک گفتگوی تلویزیونی صراحتا از عربستان سعودی به عنوان عامل پشت پرده انفجارها در مقابل سفارت ایران در بیروت نام برد.

به گزارش خبرآنلاین به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس  سید حسن نصرالله در گفتگو با شبکه تلویزیونی او.تی.وی لبنان عربستان سعودی را به دست داشتن در انفجارهای مقابل سفارت ایران در بیروت متهم کرد که به کشته شدن 25 نفر و از جمله رایزن فرهنگی ایران منجر شد.
این اولین بار است که حزب‌الله لبنان علنا عربستان را به دخالت های اینچنینی در خاک لبنان متهم می‌کند.  
نصرالله در ادامه گفته است گروه شبه نظامی عبدالله عظام یک امیر دارد که سعودی تبار است و من مطمئن شده ام که او با سرویس های اطلاعاتی عربستان سعودی که حامی و هدایتگر چندین گروه تروریستی در جهان است مرتبط بوده و تماس داشته است.
نصرالله گفت سازمان اطلاعات عربستان از عاملان این گروه حمایت و پشتیبانی کرده است. وی همچنین گفت سازمان اطلاعات عربستان در پشت حملات تروریستی هرروزه در عراق قرار دارد.
گروه عبدالله عظام که یک گروه مرتبط با القاعده است رسما انفجارها مقابل سفارت ایران در بیروت را پذیرفته و اعلام کرده بود  این انفجار پاسخی به دخالت ایران و حزب‌الله در سوریه است. 
این ادعا درحالی است که ایران بارها اعلام کرده دخالت هایش در سوریه صرفا جنبه بشردوستانه دارد و هیچ نیروی نظامی در این کشور ندارد.  [span]
نصرالله نیز در ادامه این گفتگو تاکید کرده است که تصمیم حزب الله برای ورود به سوریه برای دفاع از امنیت لبنان بوده و ایران هیچ نقشی در آن نداشته است.  [span]
26149

کد N7302