اخبار بحرین/

درخواست سازمان حقوق بشری از هیگل برای فشار بر آل خلیفه/یورش به مناطق مختلف الدراز

آفریقا و خاورمیانه

ادامه محدودیتها علیه پدران شهیدان بحرینی،درخواست یک سازمان حقوق بشری از هیگل،بازداشت یک بازیکن فوتبال و یورش نظامیان آل خلیفه به منطقه الدراز از مهمترین اخبار این کشور است.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از پایگاه الوفاق، جمعیت حقوق بشری بحرینی با صدور بیانیه ای تاکید کرد: پدران ابو تاکی و علی الشیخ که در زندان به سر می برند در چارچوب فعالیت آزادی و عدالت دست به اعتصاب غذا زده اند.

از سوی دیگر یوسف المحافظه مسئول مرکز حقوق بشر بحرین اعلام کرد: پدر شهید محمود ابوتاکی به به سبب آنچه اقدام علیه نظام و شرکت در تظاهرات خوانده شده به پانزده روز حبس محکوم شده است.

وی همچنین از بازداشت احمد فلاح دروازه بان باشگاه البدیع از سوی نظامیان رژیم بحرین از منزلش و انتقال وی به مکانی نامعلوم خبر داد.

از سوی دیگر سازمان موسوم به "حقوق بشر نخست" از چاگ هیگل وزیر دفاع آمریکا خواست که در جریان دیدار خود به منامه از مسئولان رژیم بحرین بخواهد که دست انجام اصلاحات بزنند و آمریکا از روابط نظامی با منامه برای وارد کردن فشار به این رژیم برای انجام تغییرات بهره برداری کند.

برایان داولی از سازمان "حقوق بشر نخست" گفت: این سفر(قرار است در 7 و8 دسامبر هیگل در نشست موسوم به گفتگوی منامه که یک نشست امنیتی است شرکت کند) فرصتی است تا رژیم بحرین به طور مستقیم از یک مسئول برجسته دولت باراک اوباما دیدگاههای آمریکایی ها را بشنوند و بدانند که واشنگتن به سیاست خود همانند سابق ادامه نمی دهد.

وی افزود: ادامه سیاست های سرکوبگرانه سبب بی ثباتی بیشتر،شکنندگی اقتصاد،افزایش مشکلات طایفه ای می شود.آمریکا منافع زیادی در بحرین دارد.

سازمان"حقوق بشر نخست"، به هیگل توصیه کرد که برای خاندان حاکم بر بحرین توضیح دهد که ناوگان پنجم آمریکا به ثبات سیاسی نیاز دارد و اگر بحرین قادر به برقراری ثبات نیست آمریکا مجبور است که مکان دیگری برای ناوگان پنجم خود بیابد.

سازمان"حقوق بشر نخست" بیان کرد: وزیر دفاع آمریکا باید آنچه باراک اوباما رئیس جمهوری آمریکا درباره ثبات گفته است را تکرارکند و اینکه ثبات تا زمانی که رهبران گروههای سیاسی در زندان به سر می برند ممکن نیست و برای خروج بحرنی از بحرانی کنونی باید این رهبران آزاد شوند.

از سوی دیگر تجمع ملی دموکراتیک یکپارچه(الوحدوی) با صدور بیانیه ای اعلام کرد: شرایط گفتگو برای حل بحران در بحرین در شرایط کنونی به سبب لجاجت رژیم و ادامه سیاست های امنیتی رژیم بحرین ممکن نیست.

در این بیانیه آمده است: گفتگوهای ملی به پوششی برای اقدامات سرکوبگرانه رژیم تبدیل شده است و اینکه رسانه های طرفدار رژیم از آمادگی برای گفتگو سخن می گویند کذب است.

از سوی دیگر وزارت خارجه آمریکا از رژیم بحرین خواست که درباره اخراج یکی از اعضای سفارت آمریکا از سالن محل برگزاری محاکمه نبیل رجب از فعالان حقوق بشری بحرین توضیح دهند.

ماری هارف سخنگوی وزارت خارجه آمریکا گفت: ما از رژیم بحرین می خواهیم که دلایل اجازه ندادن به دیپلمات آمریکایی برای ماندن در جلسه محاکمه نبیل رجب را اعلام کند

این درحالی است که جمعیت الوفاق بحرین نظامیان رژیم را به ارتکاب موارد فراوان نقض حقوق بشر و یورش به منازل در الدراز متهم کرد