محاکمه یک تبعه ایرانی در باکو به اتهام تلاش برای انفجار در سفارت رژیم صهیونیستی

بهرام فیضی تبعه ایرانی در روز 13 آذر در دادگاهی در آذربایجان محاکمه می​شود.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین محسن مولائی کنسول سفارت کشورمان در جمهوری آذربایجان خواهان حضور نماینده سفارت در جلسه دادگاه تجدید نظر شهروند ایرانی به نام "بهرام فیضی" گردید. وی با اشاره به اینکه جلسه رسیدگی به شکایت بهرام فیضی روز 13 آذر سال جاری تعیین شده است گفت طبق موازین بین المللی باید امکان ملاقات با این فرد متهم تا قبل از صدور حکم برای نماینده سفارت فراهم گردد،اما علیرغم ارسال یادداشت های مکرر هنوز این اقدام صورت نگرفته است.کنسول سفارت ایران با اشاره به مفاد نامه دریافتی از بهرام فیضی گفت وی اعلام کرده که در اعتراض به رای دادگاه دست به اعتصاب غذا زده و در شرایط خوبی به سر نمی برد و لازم است توسط پزشک سفارت، مورد معاینه قرار گیرد.

به گزارش رسانه های آذری  بر اساس اتهام وارده، بهرام فیضی به اتهام  تلاش برای منفجر کردن سفارت اسراییل در آذربایجان از سوی دادگاه جرایم سنگین باکو به 15 سال زندان محکوم شده و تقاضای تجدید نظر در حکم را داده است.

ماه گذشته نیز حسن فرجی دیگر تبعه ایرانی به جرم مشابه دستگیر شد که پس از عدم ثبوت اتهام وی آزاد گردید. معمولا هر چند یکبار اتباع ایرانی به این جرم توسط پلیس جمهوری اذربایجان دستگیر می شوند.

27219

 

 

کد N7076