سلیم ادریس:

آماده پیوستن به ارتش سوریه برای جنگ علیه القاعده هستیم

سیاسی

روزنامه ایندپندنت به نقل از ادریس نوشت که «داعش» (دولت اسلامی عراق و شام) که شاخه القاعده در سوریه به شمار می‌رود، تبدیل به تهدیدی خطرناک برای آینده سوریه شده است و باید پیش از آن‌که قدرتمند‌تر شود، با آن رویارویی کرد.

«سلیم ادریس» رئیس ستاد مشترک گروه موسوم به «ارتش آزاد سوریه» اعلام کرد که این گروه آماده پیوستن به نیروهای ارتش سوریه برای جنگ علیه القاعده است.

به گزارش ایلنا به نقل از القدس العربی، روزنامه ایندپندنت به نقل از ادریس نوشت که «داعش» (دولت اسلامی عراق و شام) که شاخه القاعده در سوریه به شمار می‌رود، تبدیل به تهدیدی خطرناک برای آینده سوریه شده است و باید پیش از آن‌که قدرتمند‌تر شود، با آن رویارویی کرد.

ایندپندنت در ادامه نوشت که ادریس و دوستانش از پیش‌شرط خود مبنی کناره‌گیری «بشار اسد» رئیس‌جمهوری سوریه برای مشارکت در کنفرانس بین‌المللی صلح در سوریه که قرار است ۲۲ ژانویه در سوئیس برگزار شود، چشم‌پوشی می‌کنند.

این روزنامه همچنین به نقل از ادریس نوشت که وی و گروهش موافقت كردند كه در صورت کناره‌گیری اسد از قدرت در پایان گفت‌و‌گو‌ها برای حل بحران سوریه، افراد مسلح ارتش آزاد به ارتش دولتی سوریه ملحق شوند و با گروه القاعده و تندروها بجنگند.

ادریس تصریح کرد که افرادش طی شش ماه پیش در دو جبهه جنگیده‌اند: یکی علیه گروه القاعده و دیگری علیه نیروهای دولتی.

بر اساس گزارش گروه موسوم به ارتش آزاد سوریه، داعش در مناطق تحت کنترل خود سیاست آدم‌ربایی را در پیش می‌گیرد و در زندان‌های خود ۳۵ روزنامه‌نگار خارجی، ۶۰ فعال سیاسی و ۱۰۰ تن از افراد مسلح عضو گروه ارتش آزاد را در بازداشت دارند.

کد N6922