تظاهرات معترضان اوكراینی ادامه دارد

سیاسی

شهروندان اوكراین از بامداد امروز در خیابان «استقلال» شهر كی‌یف تجمع كرده و بار دیگر بر لزوم استعفای دولت و كناره‌گیری «ویكتور یانوکوویچ» رئیس‌جمهوری این كشور تاکید كردند.

شهرودان اوكراین امروز – چهارشنبه – بار دیگر به خیابان‌ها آمدند.

به گزارش ایلنا به نقل از خبرگزاری فرانسه، شهروندان اوكراین از بامداد امروز در خیابان «استقلال» شهر كی‌یف تجمع كرده و بار دیگر بر لزوم استعفای دولت و كناره‌گیری «ویكتور یانوکوویچ» رئیس‌جمهوری این كشور تاکید كردند.

این تظاهرات پس از آن برگزار شد كه روز گذشته طرح اپوزیسیون اوكراین برای رای عدم اعتماد به دولت در پارلمان این كشور شكست خورد.

تظاهرات در اوکراین هفته گذشته و پس از آن آغاز شد که یانوکوویچ اعلام کرد که مقدمه‌چینی برای امضای موافقت‌نامه تجاری با اتحادیه اروپا در ویلنیوس را معلق می‌کند.

این موافقت‌نامه مرز‌ها را به روی کالا‌ها خواهد گشود و زمینه را برای تسهیل محدودیت سفر فراهم خواهد کرد.

رئیس جمهور اوکراین استدلال کرد که نمی‌تواند تجارت با روسیه که مخالف این توافق‌نامه است را فدا کند. وی همچنین پیشنهاد اتحادیه اروپا برای دادن وامی ۶۱۰ میلیون یورویی را ناکافی دانست و گفت که حداقل ۲۰ میلیارد یورو برای نوسازی اقتصاد در حد استانداردهای اروپایی لازم دارد.

وی در وبسایت ریاست‌جمهوری نوشت که همچنان قصد امضای این موافقت‌نامه را دارد اما «چند گام حیاتی هست که ابتدا باید برداشته شود.

در جریان تظاهرات امروز، معترضان شعارهایی علیه «ولادیمیر پوتین» رئیس‌جمهوری روسیه نیز سر دادند.

کد N6826