بشار الجعفری:

هزاران تروریست عربستانی توسط ارتش سوریه کشته شدند

سیاسی

طی هفته جاری هزاران فرد مسلح عربستانی در سوریه توسط ارتش کشته شده و ۳۰۰ تروریست عربستانی دیگر نیز بازداشت شدند.

«بشار الجعفری» نماینده دائمی سوریه در سازمان ملل گفت که هزاران عربستانی مسلح طی هفته جاری توسط ارتش سوریه کشته شدند.

به گزارش ایلنا به نقل از القدس العربی، الجعفری در جلسه غیرعلنی رایزنی در شورای امنیت درباره سوریه گفت که این جلسه از اعتدال بیشتری نسبت به جلسات پیش برخوردار بود.

وی علت این اعتدال را تدابیری دانست که دولت سوریه اخیرا برای تسهیل رسیدن کمک‌های انسانی سازمان ملل و سازمان‌های بین‌المللی غیردولتی به مردم این کشور، اتخاذ کرده است.

الجعفری پس از برگزاری این جلسه به خبرنگاران گفت که مشکل سوریه مشكل انسانی صرف نیست بلکه مشكلی سیاسی است که نیازمند همکاری همه کشور‌ها و دولت‌هایی است که در خشونت و تروریسم در سوریه دست دارند.

نماینده سوریه در سازمان ملل افزود که کشورهای عربستان، قطر و ترکیه برای جلوگیری از برگزاری کنفرانس ژنو۲ تلاش بی‌وقفه می‌کنند زیرا دولت‌های این سه کشور اعتقادی به راه حل سیاسی برای بحران سوریه ندارند و تلاش می‌کنند که از راه خشونت و تروریسم نظام حاکم بر سوریه را تغییر دهند.

وی تاکید کرد که طی هفته جاری هزاران فرد مسلح عربستانی در سوریه توسط ارتش کشته شده و ۳۰۰ تروریست عربستانی دیگر نیز بازداشت شدند.

الجعفری در ادامه گفت که تركیه، قطر و عربستان مافیایی بزرگ تشکیل دادند که به علت اقدام‌هایی که انجام می‌دهند، محاکمه نمی‌شوند.

کد N6776