عضو کمیسیون امنیت ملی: کاردار غیر مقیم انگلیس در تهران به فکر منافع دو کشور باشد

کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی,ایران و انگلیس

نماینده مردم کنگاور در مجلس می گوید اگر انگلیس بخواهد در جهت توسعه روابط و منافع ایران و انگلیس اقدام کند حتما مورد توجه ایران خواهد بود.

وحید احمدی عضو هیات رئیسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در گفت و گو با خبرگزاری خبرآنلاین درباره آغاز فعالیت کاردار غیرمقیم انگلیس در ایران گفت: در مقطعی مجلس تصمیم گرفت سطح ارتباط با انگلیس را تنزل دهد و به کاردار برسد اما انگلیس ها خودشان ارتباط را به طور کامل قطع کردند.

نماینده مردم کنگاور در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: اما اخیرا خود انگلیسی ها خواهان برقراری ارتباط با ایران شده اند و ایران هم مخالفتی برای آغاز مجدد فعالیت سفارت انگلیس در تهران ندارد و بر همین اساس بنا شده است کاردار غیر مقیم فعالیت خود را آغاز کند و این فرد نیز امروز وارد تهران می شود.

احمدی با بیان این که سفارتخانه های فعال در ایران نقش مهمی در توسعه روابط ایران با کشورهای مختلف ایفا می کنند، تصریح کرد: نقش سفارت انگلیس در توسعه روابط ایران با کشورهای اروپایی قابل انکار نیست.

این نماینده مجلس با اشاره به عملکرد سال های اخیر دیپلمات های انگلیس در ایران افزود: امیدواریم که انگلیسی ها رویه گذشته خود همچون دخالت در امور داخلی ایران و یا تحریک برخی افراد را تکرار نکنند.

وی تاکید کرد: قطعا اگر انگلیس بخواهد از مجرای کار دیپلماسی فعالیت داشته باشد و در جهت توسعه روابط و منافع دو کشور اقدام کند حتما مورد توجه ایران خواهد بود.

عضو هیات رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس درباره نقش انگلیس در توسعه روابط ایران با کشورهای دیگر اروپایی گفت: انگلیس از جمله کشورهایی است که در مجامع اروپایی تاثیر گذار است و نقش کلیدی را ایفا می کند.

نماینده مردم کنگاور ادامه داد: اما درباره توسعه رابطه ایران با کشورهای دیگر به واسطه انگلیس ها باید ما به این باور برسیم و به لحاظ عملی هم ببینیم که رفتار گذشته انگلیسی ها که در برخی  موارد غیر دیپلماتیک بود و ورود در برخی مسائل داخلی کشور بود اصلاح شده باشد.

احمدی تاکید کرد: در صورتی که انگلیس ها رفتار گذشته خود را تکرار نکنند و رفتاری کاملا دیپلماتیک داشته باشند می توان به توسعه روابط ایران با کشورهای اروپایی به واسطه انگلستان امیدوار بود.

27295

 

کد N6478