دیدار معاون وزیر امور خارجه کشورمان با رئیس و اعضای کمیسیون سیاست خارجی پارلمان هلند

سیاست خارجی

عراقچی، معاون حقوقی و بین المللی وزارت امور خارجه کشورمان در روز سه شنبه با رئیس و چند تن از اعضای کمیسیون سیاست خارجی پارلمان هلند دیدار و درخصوص روابط دوجانبه، منطقه ای و بین المللی گفتگو کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر، در این دیدار که غریب آبادی، سفیر کشورمان در هلند نیز حضور داشت، معاون وزیر امور خارجه ضمن تشریح آخرین تحولات هسته ای و توافق  ژنو ، مذاکرات اخیر و نتایج آن را به نفع هر دو طرف توصیف و بر عزم جمهوری اسلامی ایران برای ادامه مذاکرات با هدف دستیابی به حل و فصل نهائی موضوع تاکید کرد.

عراقچی با اذعان به این که توافق ژنو متضمن حقوق هسته ای ایران از جمله غنی سازی است، همانگونه که هر عضو معاهده عدم اشاعه دارای چنین حقوقی است، به اجرای قریب الوقوع تفاهمات ژنو و زمینه سازی های داخلی در این خصوص اشاره نمود.

عراقچی انتخاب دکتر روحانی و همچنین توافق ژنو را فرصتی تاریخی جهت غلبه بر سوء تفاهمات و رفع مشکلات موجود بر اساس احترام متقابل ذکر کرد.

 رئیس و اعضای کمیسیون سیاست خارجی پارلمان هلند نیز ضمن تشکر از حضور هیات ایرانی در پارلمان و استقبال از مذاکرات اخیر ژنو، اظهار داشتند نمایندگان پارلمان هلند از نزدیک با علاقمندی این تحولات را پیگیری می کردند. آنان همچنین سوالات خود در زمینه فرایند مذاکرات و تفاهمات حاصل شده در ژنو را با معاون وزیر أمور خارجه کشورمان در میان گذاشتند. اعضای این کمیسیون همچنین ابراز علاقمندی کردند که بتوانند در سال 2014 از ایران بازدید نموده و با همتایان خود گفتگو نمایند.