نماینده مردم بوشهر مطرح کرد:

انتقاد از عملکرد ضعیف ستاد مدیریت بحران بوشهر در قبال زلزله

مجلس

نماینده مردم بوشهر با اشاره به حادثه زلزله در استان بوشهر گفت: به دلیل آنکه ستاد مدیریت بحران شهرستان و استان بوشهر ضعیف عمل می کند مردم با مشکلات بسیاری دست به گریبان هستند.

به گزارش خبرنگار پارلمانی مهر، مهدی موسوی نژاد نماینده مردم دشتستان در جلسه علنی روز یکشنبه مجلس شورای اسلامی در تذکری، گفت: متاسفانه بیمارستانی که 6 ماه قبل در بوشهر افتتاح شده است در زلزله برازجان آسیب جدی دیده است و این به معنای بی عرضگی برخی است که این بیمارستان را درست احداث نکرده اند.

وی افزود: مردم و بیماران جرات استفاده از این بیمارستان را ندارند و باعث شده ما مجبور باشیم مردم را به بیمارستان بوشهر منتقل کنیم؛ مسئولان باید پاسخ دهند که چرا چنین اتفاقی رخ داده است.

این نماینده مجلس ادامه داد: در شرایط فعلی متاسفانه به دلیل سیاست های غلط مبنی بر ایجاد کمپ و چادر برای کسانی که منازل آنها آسیب دیده است یا به دلیل اینکه به طور مرتب پس لرزه این استان را می لرزاند، چادر به میزان کافی در اختیار این افراد قرار نگرفته است. می گویند باید مردم در این کمپ ها مستقر شوند در حالیکه برخی خانواده ها، افراد معلول، مریض، پیر و سالخورده دارند که نمی توانند از کمپ برای اسکان استفاده کنند.

موسوی نژاد گفت: گفته شده به مردم، چادر داده شود تا در حیاط خانه خود استفاده کنند اما به دلایلی نادرست این کار انجام نشده است.

نماینده مردم بوشهر با اشاره به اینکه امدادرسانی به مناطق زلزله زده بسیار ضعیف است، افزود: بسیاری از مردم به دلیل این مسئله ناراحت هستند، روز گذشته رئیس جمهور به مناطق زلزله زده آمده و بازدید کردند که جای تشکر دارد ولی رئیس جمهور فقط در منزل متوفیان حضور یافته و چند کلمه ای صحبت کردند، تصمیماتی که گرفته شده در شرایط فعلی به درد مردم نمی خورد زیرا شرایط فعلی برازجان بحرانی است و مردم نیاز به امداد دارند.

وی ادامه داد: سازمان هلال احمر برای امداد رسانی تلاش می کند اما به دلیل آنکه ستاد مدیریت بحران استان و شهرستان قوی عمل نمی کند امدادرسانی با مشکل مواجه شده است.

این نماینده مجلس از کمیسیون عمران و امور شوراها درخواست کرد که این مسئله را به طور جدی پییگری کنند تا مردم بیشتر از این با مشکلات موجود دست به گریبان نباشند.