طباطبایی در نطق میان دستور:

پرداخت همگانی یارانه نقدی صحیح نیست/تاکید بر توجه ویژه به درمان در بودجه 93

مجلس

نماینده مردم نایین در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه که در بودجه 93 باید توجه ویژه ای به بخش درمان شود ،گفت: همه 75 میلیون نفر جمعیت ایران نیازمند چهل و پنج هزار تومان یارانه نیستند، اقدامات حمایتی از اقشار آسیب پذیر باید باشد اما پرداخت همگانی صحیح نیست.

به گزارش خبرنگار مهر،حمید رضا طباطبایی نماینده مردم نایین در مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور خودر در جلسه علنی روز یکشنبه مجلس شورای اسلامی با گرامی داشت روز مجلس و با اشاره به طرح استانی شدن نمایندگان استان ها در مجلس گفت: در این طرح اشاره شده است که نمایندگان استان ها به طور متمرکز انتخاب شوند و شهر و شهرستان ها از داشتن نماینده محروم می شوند.

وی با بیان اینکه علت این طرح را عملکرد جناحی و فردی نمایندگان شهرستان ها می دانند، افزود: باید به این نکته توجه کرد که یکی از راه های حفظ نظام حضور نمایندگان سراسر کشور در مجلس است. این طرح راه خطایی است.

طباطبایی با اشاره به توافق نامه ژنو و تشکر از تیم دیپلماسی دولت گفت: این روزها بحث توافق ژنو در محافل سیاسی مطرح است.نکته مهم فرمایشات مقام معظم رهبری است که تعبیر ایشان از نتیجه مذاکرات تعبیر موفقیت آمیز بوده است که این موفقیت را در اثر فضل الهی و دعای ملت ایران ذکر کردند.

این نماینده مجلس در بخش دیگری از نطق خود با اشاره به زمان تقدیم بودجه از سوی دولت به مجلس، گفت: از رییس جمهور و معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی رییس جمهور مصرانه می خواهیم بحث هدفمندی یارانه ها اصلاح شود.همه 75 میلیون نفر جمعیت ایران نیازمند چهل و پنج هزار تومان یارانه نیستند.اقدامات حمایتی از اقشار آسیب پذیر باید باشد اما پرداخت همگانی صحیح نیست.

وی ادامه داد: آنچه همگان نیاز دارند اصلاح وضعیت دارو و درمان است.تامین اجتماعی و خدمات درمانی پاسخگوی بسیاری از عمل های جراحی نیست.بسیاری از مردم به خاطر نداشتن پول جان می سپارند. ما انتظار اصلاح این روند را داریم و امیدواریم در بودجه 93 این ظرفیت ایجاد شود. همچنین بدهی دانشگاه علوم پزشکی پرداخت شود تا این پرسنل انگیزه کار داشته باشند.

طباطبایی خطاب به هیئت دولت نیز گفت: گذشته ها گذشته است، اکنون به فکر اشتغال جوانان تحصلیکرده باشید چرا که اکثر خانواده ها دغدغه اشتغال فرزندانشان را دارند.