دستغیب در نطق میان دستور:

مبادا حب و بغض‌های زمان انتخابات فروکش نکرده باشد

مجلس

اینک پس از خلق حماسه سیاسی و با استقرار دولت تدبیر و امید می‌بایست سازو کار لازم را به گونه‌ای طراحی نمود تا از این فرصت به وجود آمده به نفع مردم و در جهت حل مشکلات و کاهش فشارهای اقتصادی استفاده کرد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، با بیان اینکه کشور براساس تقسیم کار مشخص جهت پیشرفت و توسعه پایدار گام برمی‌دارد، گفت: منابع عمومی متعلق به همگان است و مرزهای ترسیم شده درون خاک کشور نه برای اختلاف بلکه برای مدیریت بهتر و افزایش بهره وری است.

به گزارش ایلنا، سید احمدرضا دستغیب در نشست علنی امروز (یکشنبه ۱۰ آذر) مجلس شورای اسلامی، افزود: آنچه به فضل الهی تقدیم می‌کنم در سه بخش بیان دارم اول آنکه امروز مصادف با روز مجلس است و خداوند را شاکر هستیم که فرصت خدمت به مردم، ‌اسلام و کشور را به همه ما مرحمت فرمود ضمن شکر این نعمت بزرگ باید از خداوند کمک بگیریم که در این مدت کوتاه با آزمونی سخت همواره یار و یاور ما بوده و لحظه‌ای ما را به حال خود‌‌ رها نکند.

نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: چه سخت و دشوار است رهنمود پیر و مرادمان که می‌بایست مراقب رفتار، آداب، خلقیات و روش انصاف خویش بود تا با شایستگی روی رفتار و منش جامعه اثر گذارد و چه زیباست اگر در مجلس عقل و فکر و آرامش و همچنین محبت حکمفرما شود.

این نماینده مردم در مجلس نهم یادآور شد: اینک پس از خلق حماسه سیاسی و با استقرار دولت تدبیر و امید می‌بایست سازو کار لازم را به گونه‌ای طراحی نمود تا از این فرصت به وجود آمده به نفع مردم و در جهت حل مشکلات و کاهش فشارهای اقتصادی استفاده کرد؛ مبادا حب و بغض‌های زمان انتخابات فروکش نکرده باشد و گروهی به دنبال حکمرانی و گروهی به دنبال عیب جویی باشند.

وی تاکید کرد: همه ما سوار بر قطار انقلاب با سلایق مختلف در حرکت هستیم و با صبر و محبت و کار گروهی همدلی و همراهی می‌توان موفقیت‌های بزرگی را به دست آورد که بدون تردید در ‌‌نهایت پیروز این همه تلاش و مجاهدت همگان خواهند بود.

دستغیب با یادآوری حرف و حدیث‌هایی مبنی بر تقسیمات کشوری در جنوب کشور، تصریح کرد: جمهوری اسلامی ایران دارای حاکمیتی واحد که همگان زیر سایه پرچم الله با هویت مشترک در پی حصول آرمان‌ها و ارزش‌های واحد هستیم و براساس میثاق ملی فرصت‌های برابر برای همگان فراهم است و کشور براساس تقسیم کار مشخص جهت پیشرفت و توسعه پایدار گام برمی‌دارد.

نماینده مردم شیراز در مجلس نهم تاکید کرد: منابع عمومی متعلق به همگان است و مرزهای ترسیم شده درون خاک کشور نه برای اختلاف بلکه برای مدیریت بهتر و افزایش بهره وری است اینک اگر قرار باشد تصمیمی در نقطه‌ای از کشور باعث دامن زدن و افزایش اختلافات و تنش‌ها بینجامد ارزشی‌ نخواهد داشت؛ هر آنچه به امنیت ملی، منافع ملی و اقتدار ملی آسیب بزند موجب خشنودی دشمنان می‌شود.

این نماینده مردم در مجلس نهم، تصریح کرد: بعید می‌دانم مانعی برای سرمایه داران لامردی در سرمایه گذاری و بهره برداری از خلیج نیلگون فارس باشد یا بنادر به روی آن‌ها بسته باشد؛ تجربه ما فارسی‌ها در مراودات مطلوب با استانهای همجوار خویش حکایت از تعاملات منطقی و سازنده دارد.

وی تصریح کرد: منافع مشترک متعلق به همگان است و ضرورتی برای جریحه دار نمودن احساسات پاک و دامن زدن به اختلافات وجود ندارد.

دستغیب یادآور شد: خداوند در هر گوشه‌ای از ایران ظرفیت‌ها و قابلیت‌هایی قرار داده همه کشور سرشار از منابع غنی است و اگر در درون استانهای خویش تلاش نکنیم چگونه باور می‌کنیم که با نگاه به درون کشور می‌توانیم به استقلال و خودکفایی و اقتدار ملی دست یابیم.

این نماینده مردم در مجلس نهم، گفت: این ایام مصادف با شهادت عالم و عارفی کامل است که حضرت امام (ره) از ایشان به عنوان معلم اخلاق و مرشد مردم یاد کرده و بر خود لازم می‌دانم از آنجایی که جایگاه امروز همه ما نمایندگان مکان مقدسی است که بزرگانی چون شهید محراب، آیت الله دستغیب و همرزمان شهیدش در مسند قانون گذاری قرار داشتند نکاتی چند را به اختصار بیان خواهم کرد.

وی تاکید کرد: آیت الله دستغیب با همه مراتب و مقامات علمی و معنوی همواره از حضور در مجامعی که کمترین شبهه درباره آنجا مطرح بود اجتناب می‌کرد و از شهرت و معروفیت به شدت بر حذر بود.

دستغیب تاکید کرد: ایشان تنها برای رضای خدا کلام حق را به زبان خویش جاری می‌ساخت تا همه طالبان حق و سالکان خدا از بیان شیرین و دلچسب ایشان به قلم و روان پرفیضش بهره‌مند گردند.

این نماینده مردم در مجلس نهم ادامه داد: مشی سیاسی ایشان اعتدال بود و از‌‌ همان آغاز حرکت از هر نوع افراط و تفریطی اجتناب می‌کرد و از نظر خاص و عام سرسخت‌ترین مدافع ولایت فقیه بود.

نماینده مردم شیراز در مجلس نهم تصریح کرد: در مجلس خبرنگاران قانون اساسی به دفاع از ولایت فقیه برخواست و فرمود عجیب این است که اصل و نشر انقلاب از ولایت فقیه شروع شده است پیروزی انقلاب نیز به برکت ولایت فقیه حاصل گردیده حال آنکه برخی در تصویب آن تردید می‌کنند.

دستغیب یادآور شد: ایشان ضمن دعوت از مسئولان و روحانیت ما را به رعایت تقوا، تفرقه گرایی را حرام دانسته و ریشه همه اختلافات را در حب دنیا می‌دانستند.

کد N4828