پیش بینی اوباما در مورد رئیس جمهوری آینده آمریکا

آمریکا اروپا

"باراک اوباما" پیش بینی کرد به زودی یک زن زمام امور را در آمریکا در دست بگیرد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از خبرگزاری فرانسه، "باراک اوباما" رئیس جمهوری آمریکا گفت در آینده نزدیک یک زن بالاترین مقام اجرایی این کشور را به دست خواهد آورد.

وی در گفتگو با شبکه تلویزیونی ABC گفت: تردیدی ندارم که ما به زودی یک رئیس جمهوری زن خواهیم داشت. وی افزود با انتخاب یک زن به ریاست جمهوری آمریکا مطالبات جمعیت زن این کشور پاسخ داده می شود و این فرد می تواند به خوبی از عهده وظایفش برآید.

در حالی که گمانه زنی ها از احتمال نامزدی "هیلاری کلینتون" برای انتخابات ریاست جمهوری پیش روی آمریکا حکایت دارد، اوباما از اشاره به نام وی خودداری کرد. کلینتون که زمانی بانوی اول آمریکا بود در انتخابات سال 2008 رقیب اصلی اوباما در بین نامزدهای دمکرات بود.

این در حالی است که محافل سیاسی آمریکا کلینتون را گزینه اصلی انتخابات ریاست جمهوری 2016 دانسته و معتقدند وی بخت اصلی پیروزی در این انتخابات است.

طبق نظرسنجی که اواسط نوامبر انجام گرفت محبوبیت کلینتون با "کریس کریستی" فرماندار نیوجرسی که بیشترین بخت را برای نامزدی از سوی جمهوریخواهان در این دوره از انتخابات ریاست جمهوری دارد، برابر است. در این صورت هیلاری کلینتون می تواند به پیروزی در این انتخابات امیدوار باشد، زیرا میزان محبوبیت وی از دیگر نامزدهای جمهوریخواه بیشتر است.