لیلاز با اشاره به گزارش ۱۰۰ روزه رییس‌جمهور:

روحانی بر مسائل اقتصادی کشور مسلط است

سیاست داخلی

گزارش روحانی تاثیر مثبتی بر کشور خواهد داشت/ رئیس‌جمهور بر اقدامات نمایشی تاکید نکرد و خود را یک شخصیت اعتدالی نشان داد/ سیاهی گزارش روحانی به دلیل عملکرد هشت ساله اخیر محافظه‌کاران بوده است.

یک کار‌شناس مسائل اقتصادی با اشاره به گزارش ۱۰۰ روزه رئیس‌جمهور گفت: اینکه آقای روحانی بدون هیچ لکنتی بر تمامی آمار و مسائل اقتصادی کشور مسلط است، نشان می‌دهد که وضعیت کشور به صورت مستمر از سوی ایشان درحال رصد شدن است و رئیس‌جمهور نسبت به مسائل روزمره کشور بی‌تفاوت نیست.

سعید لیلاز در گفت‌وگو با ایلنا، در ارزیابی خود از گزارش عملکرد رئیس‌جمهور که از صداوسیما پخش شد، اظهار داشت: عمده مباحثی که در این گزارش مطرح شد، مباحث اقتصادی‌ بودند که می‌توان گفت اکثریت مردم به نوعی با آن در ارتباط هستند و من به عنوان یک کار‌شناس مسائل اقتصادی؛ آمار مطرح شده در این گزارش را تائید می‌کنم.

این فعال اقتصادی؛ تسلط رئیس‌جمهور به آمار‌ و اطلاعات در مقایسه با روسای جمهوری سابق را بی‌همتا دانست و گفت: اینکه آقای روحانی بدون هیچ لکنتی بر تمام آمار و مسائل اقتصادی کشور مسلط است، نشان می‌دهد که وضعیت کشور به صورت مستمر از سوی ایشان درحال رصد شدن است و رئیس‌جمهور نسبت به مسائل روزمره کشور بی‌تفاوت نیست.

این کار‌شناس اقتصادی با اشاره به اینکه این گزارش در امور کشور تاثیر مثبتی خواهد گذاشت، خاطرنشان کرد: در این سخنرانی روحانی در مسیری قدم نهاد که برخلاف مسیر احمدی‌نژاد بود و آن مسیر، این است که رئیس‌جمهور بر اقدامات نمایشی تاکید نکرد و خود را به عنوان یک شخصیت اعتدالی نشان داد.

لیلاز در ادامه افزود: پیشنهاد من این است که آشتی ملی مردم و دولت در عرصه اقتصادی و اجتماعی حول محور گفتمانی آقای روحانی شکل بگیرد و این گفتمان، در واقع بستری برای پیوند مجدد مردم و حاکمیت و مردم با مردم بشود چنانچه این گفتمان در عرصه سیاست خارجی و مسائل هسته‌ای موجب اتحاد و انسجام مردم شد.

وی درخصوص سیاه‌نمایی خواندن گزارش روحانی ازسوی محافظه‌کاران اظهار داشت: آقایان می‌گویند که این گزارش سیاه‌نمایی است. من نیز آن را گزارش سیاهی می‌دانم‏. سیاهی آن هم به دلیل عملکرد هشت ساله اخیر آن‌ها بوده است و فقط روحانی به بازگویی آن پرداخته است. فارغ از آن مردم نیز به خوبی از شرایط کشور آگاه هستند.

کد N3642