ادامه حملات تروریستی در مناطق مختلف عراق / 120 نفر کشته و زخمی شدند

آفریقا و خاورمیانه

منابع امنیتی عراقی از کشته و زخمی شدن نزدیک به 120 نفر در استانهای مختلف عراق از جمله نجف اشرف در حوادث تروریستی شب گذشته و بامداد امروز این کشور خبر دادند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از پایگاه خبری النهرین، منابع نظامی عراقی در استان صلاح الدین اعلام کردند: در اثر انفجار بمب در طوزخورماتو که در داخل وسیله ویژه توزیع فرآورده های نفتی جاسازی شده بود سه نفر کشته و دو نفر دیگر زخمی شدند.

این منابع همچنین از انفجار بمب در منطقه ینکجه در جنوب طوزخورماتو و کشته شدن پنج نفر و زخمی شدن 13 نفر دیگر خبر دادند.

از سوی دیگر در انفجارها و حملات تروریستی روز گذشته در بغداد و تعدادی دیگر از استانهای عراقی 26 نفر کشته و 70 نفر دیگر زخمی شدند.

در استان بغداد در اثر انفجار بمب در سه منطقه این استان چهار نفر کشته و هفت نفر دیگر زخمی شدند.همچنین نیروهای امنیتی شش بمب را خنثی و تعدادی از مظنونان دخالت در حوادث تروریستی را بازداشت کردند.

خبر دیگر اینکه در دو انفجار در موصل دو نفر از جمله یک پلیس کشته و یک نفر دیگر زخمی شدند.در شمال نینوی افراد مسلح دو نفر را کشتند.

منابع نظامی عراقی در استان نینوی از بازداشت 29 مظنون به دخالت در حوادث تروریستی در این استان خبر دادند.

محما خلیل نماینده ائتلاف کردستان عراق اعلام کرد: در اثر حمله افراد مسلح به دانشجویان دانشگاهی در موصل چهار نفر کشته و تعدادی دیگر زخمی شدند.

در استان صلاح الدین در اثر انفجار انتحاری در غرب سامراء دو نفر کشته و چهار نفر دیگر زخمی شدند. در حمله افراد مسلح ناشناس به کاروان رئیس پلیس صلاح الدین سه نفر کشته و 9 نفر دیگر زخمی شدند.در بیجی نیز در اثر انفجار خودرو بمبگذاری شده هفت نفر زخمی شدند.افراد مسلح در جنوب تکریت نیز شش نفر را کشتند.در صلاح الدین نیروهای امنیتی 10 مظنون به دخالت در حوادث تروریستی را بازداشت و دو خودرو بمبگذاری در استان صلاح الدین را خنثی کرد.

در استان نجف در اثر انفجار خودرو بمبگذاری شده سه نفر کشته و پنج نفر دیگر زخمی شدند.

در استان الدیوانیه یک انتحاری که سعی در وارد کردن خودرو بمبگذاری به این استان را داشت بازدشت شد. در استان بابل در اثر انفجار سه خودرو بمبگذاری شده 26 نفر در حله زخمی شدند.

در استان واسط در اثر انفجار دو خودرو بمبگذاری شده 11 نفر زخمی شدند.در استان ذیقار نیز یک خودرو بمبگذاری شده در الناصریه منفجر شد.