اخبار مصر/

تشدید تدابیر امنیتی در اطراف وزارت کشور/ انتقاد وزارت خارجه مصر از ترکیه

آفریقا و خاورمیانه

استقرار نیروهای امنیتی در مبادی ورودی و خروجی میادین قاهره و اطراف وزارت کشور و انتقاد سخنگوی وزارت خارجه مصر از نقش منفی ترکیه از جمله خبرهای مربوط به مصر به شمار می رود.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از پایگاه الیوم السابع، منابع مصری اعلام کردند: نیروهای امنیتی از صبح امروز از بیم تظاهرات طرفداران اخوان المسلمین در اطراف وزارت کشور مستقر شده اند.

این منابع افزودند: خودروهای زرهی در اطراف ساختمان مستقر شده اند و نیروهای امنیتی همه خیابانهای منتهی به وزارت کشور را با موانع آهنی بسته اند و پشت این موانع تعداد زیادی نیرو مستقر شده است.

این درحالی است که منابع مصری از اتخاذ تدابیر امنیتی در مبادی ورودی و خروجی میادین در پایتخت این کشور از بیم تظاهرات اخوان المسلمین خبر دادند.

از سوی دیگر بدر عبدالعاطی سخنگوی وزارت خارجه مصر اعلام کرد: انقلابهای 25 ژانویه و30 ژوئن سبب استقلال تصمیمات مصر شد.

وی افزود: دیدار وزیران دفاع و خارجه روسیه از مصر برای اولین بار انجام شد.

سخنگوی وزارت خارجه مصر با اشاره به روابط میان قاهره-واشنگتن اعلام کرد: روابط مصر با آمریکا بر اساس احترام و منافع مشترک است.

وی گفت: بخش اعظم فعالیت سفارتخانه های مصر در خارج در راستای ترویج اقتصاد و گردشگری مصر انجام می شود و حدود 45 کشور سطح هشدار به اتباع خود درباره سفر به مصر را کاهش داده اند.

العاطی تاکید کرد: ترکیه همه کشورهای اروپایی را علیه مصر بسیج کرده است و رهبران ترکیه به دشمنی با اراده ملت مصر ادامه می دهند و این با وجود تمایل قوی مصر برای ارتباط با ملت ترکیه است.

این در حالی است که حسام عیسی وزیر آموزش عالی مصر گفت: وزارت آموزش عالی اقدامی برای آزادی دانشجویانی که خارج از دانشگاه بازداشت شده اند انجام نخواهد داد.

از سوی دیگر مصطفی الحجری سخنگوی جنبش ششم آوریل مصر اعلام کرد: جنبش ششم آوریل امروز تظاهراتی برگزار نخواهد کرد، زیرا بیم پیوستن طرفداران اخوان المسلمین به این تظاهرات وجود دارد.

این در حالی است که هبه یاسین سخنگوی جریان مردمی مصر از عدلی منصور رئیس جمهوری این کشور خواست که قانون مربوط به برگزاری تظاهرات را اصلاح کند.