اخبار امنیتی عراق/

بیش از 60 کشته و زخمی در انفجارهای سامراء و تکریت/ترور نافرجام فرمانده پلیس صلاح الدین

آفریقا و خاورمیانه

ترور نافرجام فرمانده پلیس استان صلاح الدین و کشته و زخمی شدن بیش از 60 نفر در انفجارهای سامراء و تکریت از جمله خبرهای امنیتی عراق به شمار می رود.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روسیا الیوم، منابع امنیتی عراق اعلام کردند که استان صلاح الدین در شمال بغداد صبح امروز شاهد چند انفجار بود. این انفجارها در شهرهای سامراء و تکریت رخ داد و بر اثر آن بیش از 60 نفر کشته و زخمی شدند.

یکی از این انفجارها به وسیله خودروی بمبگذاری شده در غرب سامراء در جنوب شهر تکریت به وقوع پیوست. این انفجار در جنوب تکریت واقع در مرکز استان صلاح الدین رخ داد و گشتی نیروهای پلیس را هدف قرار داده بود. در این انفجار 5 نیروی پلیس کشته و 4 تن زخمی شدند.

در انفجار دوم نیز که با یک خودروی بمبگذاری شده رخ داد دستکم 41 نفر کشته و زخمی شدند. خبر دیگر اینکه آسوشیتدپرس گزارش داد: فرمانده پلیس استان صلاح الدین از ترور نجات یافت. یک منبع امنیتی در این استان خاطرنشان کرد: صبح امروز یک فرد انتحاری با خودروی بمبگذاری شده کاروان حامل خودروی "جمعه عناد" فرمانده پلیس استان صلاح الدین را هدف قرار داده بود که بر اثر آن 3 نیروی پلیس کشته و 8 تن دیگر زخمی شدند.