هرناندز پیروز انتخابات ریاست جمهوری هندوراس شد

آمریکا اروپا

نامزد حزب حاکم هندوراس به عنوان پیروز انتخابات ریاست جمهوری این کشور معرفی شد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از وال استریت ژورنال، دادگاه انتخابات هندوراس نتیجه انتخابات ریاست جمهوری این کشور را اعلام کرد. با شمارش 80 درصد آرای انتخاباتی "خوان اورلاندو هرناندز" از حزب حاکم هندوراس رسما به عنوان رئیس جمهوری جدید این کشور معرفی شد. بر این اساس هرناندز 35 درصد آرا را کسب کرده است.

همچنین "زیومارا کاسترو دزلایا" اصلی ترین رقیب هرناندز در بین 8 نامزد اصلی انتخابات، با کسب 29 درصد آرا در رتبه دوم قرار گرفته است. وی طی مصاحبه با رسانه ها از بروز تخلف انتخاباتی خبر داده و گفته است به زودی اسناد این تخلفات را در اختیار دادگاه قرار می دهد.

این در حالی است که در نظرسنجی هایی که پیش از انتخابات برگزار شده خانم کاسترو پیشتاز بوده است. "مانوئل زلایا" همسر خانم کاسترو رئیس جمهور پیشین هندوراس در سال 2009 با وقوع یک کودتای نظامی ساقط شد و از آن زمان تا کنون وی تمام تلاش خود را برای رسیدن به قدرت به کار گرفته است.

روز یکشنبه کاسترو خود را به عنوان پیروز انتخابات ریاست جمهوری هندوراس دانست و اعلام کرد نتایج رسمی را به رسمیت نخواهد شناخت. گفته می شود دلیل اصلی تاخیر در اعلام نتیجه انتخابات ریاست جمهوری هندوراس این بوده که 20 درصد آرای انتخاباتی باید با دست مورد شمارش قرار می گرفته است.