فهرست بدهکاری احمدی نژاد؛ بیش از200هزارمیلیارد تومان/برنامه‌های اقتصادی روحانی برای 2سال آینده

گزارش 100 روزه دولت یازدهم,حسن روحانی

رئیس جمهور فهرست بدهکاری هایی که دولت های نهم و دهم خلق کردند ارائه داد.

به گزارش خبرآنلاین، حجت السلام حسن روحانی در گزارش صد روزه به مردم گفت: شرایط «رکود تورمی» که دولت آن را تحویل گرفت در 50 سال گذشته بی سابقه است.
وی افزود: دولت 8 سال گذشته پولدارترین دولت ما در درآمدهای ارزی و نفتی و غیر نفتی بوده است. در 8 سال 600 میلیارد دلار پول نفت و گاز بوده است. دولتی که پولدار ترین دولت بوده متاسفانه بدهکار ترین دولت بوده است.
رئیس جمهور ضمن اعلام «بخشی» از بدهکاری های برجای مانده از دولت های نهم و دهم گفت: بدهی دولت به سیستم بانکی بیش از 74هزار میلیارد تومان بوده است. بدهی دولت به صندوق تامین اجتماعی و 60هزار میلیارد تومان بوده است. آمار و ارقامی که بخش های مختلف به پیمانکاران و بخش خصوصی حدود 55 هزار میلیارد تومان است.
وی افزود:74 هزار میلیارد، 60 هزار و 55هزار میلیارد تومان بخشی از بدهکاری دولت است که بدهکاری رقم بالاتر از 200هزار میلیارد تومان است.
حجت الاسلام روحانی با اشاره به اینکه باید به این موارد «تعهدات» را هم اضافه کرد افزود: در سفرهای استانی 211هزار میلیارد تومان تعهد داده شده است و فقط 32 درصد انجام شده است و 68 درصد برای دولت های بعدی گذاشته شده است. 30 درصد تسهیلات تحقق پیدا کرده است و 70 درصد باقی مانده یعنی 16 سال دیگر همان درآمدها باشد طول می کشد که تعهدات انجام شود. پروژهای های عمرانی 400 هزار میلیادر تومان تعهد است. یعنی سالیان دراز 3 درصد منابع تحقق پیدا کرده است.

در ادامه مهم ترین بخش های سخنان رئیس جمهور می آید:

تورمی که مسکن مهر خلق کرد

چگونه می خواهید با ادامه مسکن مهر و هدفمندی، تورم را کنترل کنید حال آنکه گفتید اینها به تورم کمک کرد؟

/2727

کد N2434