35 کشته51 زخمی در حوادث تروریستی عراق

آفریقا و خاورمیانه

منابع عراقی از کشته و زخمی شدن دهها نفر در اثر اقدامات تروریستی در مناطق مختلف عراق از جمله بغداد و الانبار خبر دادند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل شبکه روسیاالیوم، یک منبع وابسته به پلیس عراق گفت: یک عامل انتحاری با منفجر کردن کمربند انفجاری خود در میان مجلس عزا در منطقه النصر و السلام در ابوغریب در بیست کیلومتری غرب بغداد 9 نفر کشته و 22 نفر دیگر زخمی شدند.

از سوی دیگر ملا محمد عثمان فرماندار خانقین گفت: انفجار خودرو بمبگذاری شده که یک فرد انتحاری آن را هدایت می کرد مقر نیروهای پیشمرگه را در ناحیه الجباره هدف قرار داد که بر اثر آن سه نفر کشته و 9 نفر دیگر زخمی شدند.

منابع نظامی عراقی از کشته شدن یک فرد مسلح عراقی در شمال غرب بغداد خبر دادند.

یک منبع وابسته به پلیس عراق در استان بصره به کشته شدن خبرنگار شبکه بغداد در مراسم تشییع یک شیخ عشایری اشاره کرد.

از سوی دیگر یک منبع نظامی عراقی اعلام کرد:در اثر انفجار یک عامل انتحاری و درگیری های مسلحانه پس از آن میان نیروهای پلیس مرکز پلیس الصمود در منطقه بوعساف در شمال الرمادی در استان الانبار دو پلیس کشته و ده نفر دیگر زخمی شدند.

منابع نظامی عراقی از کشف سیزده جسد مجهول الهویه که در کنار جاده ای در منطقه عرب جبور در جنوب بغداد کار گذاشته شد بود خبر دادند.

این منابع بیان کردند: اجساد مذکور چشم بسته و از ناحیه سر و شکم هدف قرار گرفته بودند.

در اثر انفجار بمب در الدوره در جنوب بغداد یک نفر کشته و سه نفر دیگر زخمی شدند.

منابع نظامی عراقی اعلام کردند: در اثر انفجار بمب در منطقه الطالبیه در شرق بغداد یک نفر کشته و چهار نفر دیگر زخمی شدند.

در اثر حملات خمپاره ای گروههای مسلح به منطقه ای در روستای البوعیثیه در منطقه الدوره در جنوب بغداد یک نفر کشته و سه نفر دیگر زخمی شدند.

یک منبع نظامی عراقی که خواست نامش فاش نشود اعلام کرد: افراد مسلح به منزلی در منطقه الحریه در شمال غرب بغداد حمله کردند و سه نفر را کشتند.