نبیل شعث:

فلسطینی ها به سازمان های بین المللی بیشتری می پیوندند

آفریقا و خاورمیانه

یک مقام سازمان آزادیبخش فلسطین اعلام کرد اگر رژیم صهیونیستی مانع به نتیجه رسیدن مذاکرات سازش شود، فلسطینی ها به سازمان های بین المللی بیشتری می پیوندند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از جروزالم پست، مقامات تشکیلات خودگردان درباره مانع تراشی های رژیم صهیونیستی در روند مذاکرات سازش خاورمیانه هشدار دادند. بر این اساس "نبیل شعث" از مقامات سازمان آزادیبخش فلسطین (PLO) گفت در صورتی که تل آویو مانع تراشی در مسیر مذاکرات سازش را متوقف نکند، این سازمان به دیگر سازمان های بین المللی از جمله دادگاه بین المللی جنایات جنگی (ICC) می پیوندد.

به گفته شعث، اختلافات بین فلسطینی ها و رژیم صهیونیستی بسیار عمیق است و این مسئله به خوبی در مواضع و بیانیه هایی که از سوی مقامات تل آویو در مورد کرانه باختری و دیگر مناطق فلسطینی صادر می شود، قابل مشاهده است.

این مقام فلسطینی تاکید کرد 35 کنوانسیون بین المللی وجود دارد که تشکیلات خودگردان برای پیوستن به این کنوانسیون ها نیازی به تصویب اکثریت امضا کنندگان آنها ندارد. شعث یادآور شد تنها دلیلی که فلسطین تا کنون در این رابطه اقدامی نکرده ندادن بهانه به دست تل آویو برای در بند نگاه داشتن 52 اسیر فلسطینی است.