با تصویب مجلس؛

اختراعات ثبت شده تجاری می شود

بر پایه این مصوبه نمایندگان با طرح حمایت از مالکیت صنعتی ثبت اختراعات و طرحهای صنعتی و علائم تجاری موافقت کردند که در آن ضمن ثابت شدن مالکیت صنعتی ثبت اختراعات بستر لازم برای تجاری شده آن‌ها فراهم شده است.

با تصویب نمایندگان مجلس، ثبت اختراعات تجاری می‌شود
به گزارش خبرنگار پارلمانی ایلنا نمایندگان مجلس امروز در صحن علنی به طرح یک فوریتی رای دادند که در آن گام مهمی برای تجاری شدن ثبت اختراعات برداشته شد.
بر پایه این مصوبه نمایندگان با طرح حمایت از مالکیت صنعتی ثبت اختراعات و طرحهای صنعتی و علائم تجاری موافقت کردند که در آن ضمن ثابت شدن مالکیت صنعتی ثبت اختراعات بستر لازم برای تجاری شده آن‌ها فراهم شده است.
خبر ۲:

عضو کمسیون صنایع و معدن مجلس با حمایت از طرح مالکیت صنعتی ثبت اختراعات گفت:
این طرح می‌تواند گام مهمی را برای شناسایی استعداد‌ها و در نتیجه تبدیل ثبت اختراعات به سوی تجاری شدن برداشته شود و این طرح تغییری بسیار بزرگ در این موضوع است.
به گزارش خبرنگار پارلمانی ایلنا حمید رضا پولادگر در صحن علنی مجلس با موافقت با طرح یک فوریتی حمایت صنعتی ثبت اختراعات و طرحهای صنعتی و علائم تجاری گفت: این طرح می‌تواند بستر مناسبی را برای افزایش ارتقاء مسائــل دا نش بنیان از حالت تئوری به صورت تجاری انجام دهند
به گ فته نماینده مردم اصفهان با تصویب این طرح ضمن تغییر در روال بررسی ثبت اختراعات مسئولیت قوه قضاییه و مجریان افزایش پیدا می‌کند و بحث محتوایی ثبت اختراعات نیز مورد بررسی جدی قرار می‌گیرد.
نماینده مردم اصفهان تصویب کرد این طرح شاید در نگاه اول یک طرح اولیه و ساده باشد اما اگر از آن به راحتی عبور کنیم به دلیل اینکه دوری ثبت اختراعات آزمایشی در اردیبهشت سال آینده به پایان می‌رسد عملاً فرصت بررسی بیتشر در خصوص ان وجود ندارد
وی افزود مسائل بودجه‌ای طرحهای مهم دیگر از مهم‌ترین محورهایی هستند که باعث می‌شوند نتوانیم این طرح ا به موقع بررسی کنیم.خبر ۳:

نماینده مردم لنگرود در مجلس نه ضمن مخالف با طرح حمایت از مالکیت ثبت اختراعات و طرحهای صنعتی و علائم تجاری گفت:
این طرح یک طرح عادی و طرحهای مهم تری باید در اولویت مجلس قرار بگیرد چرا که در صورت موافقت با این طرح مجلس دو هفته‌ای با این طرح درگیر خواهد شد
به گزارش خبرنگار پارلمانی ایلنا مهرداد لاهوتی در مخالفت با طرح حمایت از مالکیت ثبات اختراعات و طرح‌های صنعتی و علائم تجاری اظهار داشت: در حال حاضر طرح‌های زیادی در اولویت مجلس هستند و چه لزومی دارد که به این طرح با یک فوریت به تصویب نمایند گان برسد.
به گفته این نماینده این طرح هر چند که طرح خوبی است اما می‌توان به عنوان یک طرح عادی قلمداد کرد.
و نباید با این گونه طرح‌ها و با این فوریت وقت مجلس گر فته شود.
لاهوتی افزود در صورت تخریب این طرح و بررسی جزئیات آن دو هفته زمان مجلس به خاطر این طرح گرفته می‌شود. و باز مجلس دچار لطمه خواهد شد و از طرح‌های مهم غافل می‌شودرشتیانی

نمایندگان اسد آباد و سر پل ذهاب در صحن علنی مجلس به وزرای کشور دفاع آموزش و پرورش و همچنین وزرای نیرو و صنعت و معدن تذکر دادند
به گزار خبرنگار ایلنا در ادامه صحن علنی امروز مجلس....... نعمتی نماینده حوزه انتخابی اسد آباد در تذکری خطاب به وزی صنعت معدن و تجارت اظهار داشت طرح شبنم حاصل ۸ سال کار دولت بود. و نمی‌شود آن را یک شبه از میان برداشت و به جای حل و فصل این مسئله نباید صورت مساله را پاک کنیم هر چند این طرح مشکلاتی را دارد اما حذف کلی آن توجیه پذیر نیست.
وی در ادامه تذکر به وزیر صنعت معدن و تجارت خاطر نشان کردزمانی که شما برای اخد رای اعتماد به مجلس آمدید قول دادید که هیچ کالا و جنسی گران نخواهد شد اما شاهد افزایش روز افزون قیمت‌ها هستیم و تورم کمر ملت را شکسته است.
وی خطاب به وزیر آموزش و پرورش گفت: سرویس ایاب ذهاب مدارس دچار مشکلات جدی و مسائلی عدیده‌ای شده است که از شما می‌خواهم هر چه سریع‌تر به حل این مشکل اقدام کنید وی همچنین به مشکلات قطع آب برخی از روستاهای حوزه انتخابی خود اشاره کرد و گفت آقای چیت چیان وزیر محترم نیرو به رغم اینکه شش ماه از قطع آب روستاهای گومله و یوسف اباد گذشته است هنوز مردم آب شرب ندارند و لی متاسفانه پیگیری و تذکرات اینجانب به نتیجه نرسیده است و از شما می‌پرسم می‌توانید یک روز خودتان را جای آن‌ها بگذارید؟
در ادامه تذکرات صحن علنی مجلس........ نماینده حوزه انتخاباتی گیلانغرب سر پل ذهاب و قصر شیرین با اشاره به زلزله‌های اخیر این شهرستان‌ها اظهار داشت یک هفته است که شهرستانهای استان کرمانشاه می‌لرزد و مردم با شرایط نامطلوب در پارک‌ها و اماکن عمومی به زندگی خود ادامه می‌دهند.
آیا کرماشنشاه پاره تن ایران نیست؟ وی افزود مردم کرمانشاه هزینه‌های جنگ را با نام اسلام متقبل شدند اما امروز می‌بینم که با مشکلات عدیده‌ای آن مسئله زلزله و مشکل کار مواجه هستند.
وی از وزیر کشور خواست که از مناطق زلزله زده نیز استان دیدار کنند و با دستور رئیس جمهور و در سفری که هفته آینده ایشان به کرمانشاه دارند ستاد برهان را تشکیل دهند

کد N1776