واکنش انصاری به خبر استیضاح وزیر علوم / گزارش میزان حضور وزیران در مجلس ارائه می شود

دولت

معاون رئیس جمهور در مجلس با قدردانی از حمایت های رهبر معظم انقلاب، نمایندگان، رئیس و اعضای هیات رئیسه مجلس از مذاکرات و تیم مذاکره کننده هسته ای گفت: در گزارشی که امروز آقای ظریف از توافقنامه هسته ای در هیات دولت داد از رئیس و نمایندگان مجلس قدردانی شد.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام مجید انصاری در حاشیه جلسه امروز هیات دولت در جمع خبرنگاران اظهار داشت: بنده از نحوه برخورد مناسب نمایندگان مجلس با توافق هسته ای و بحث های خوب و حمایت هایی که در این زمینه از سوی رئیس و نمایندگان مجلس صورت گرفت تشکر می کنم.

وی با بیان اینکه آقای ظریف هم در گزارش امروز خود در هیات دولت از مجلس قدردانی کرد، افزود: بنده مامور شدم تا از نمایندگان مجلس و هیات رئیسه در این زمینه قدردانی و تشکر کنم.

معاون رئیس جمهور در امور مجلس تصریح کرد: حمایت ها و پشتیبانی رهبر معظم انقلاب از مذاکرات و تیم مذاکره کننده نیز پشتوانه و دلگرمی ای برای تیم مذاکره کننده کشورمان بود که از ایشان به دلیل این حمایت ها تشکر می کنیم.

انصاری درباره جلسات رئیس جمهور با مجامع استانی نمایندگان مجلس نیز گفت: همانطور که قبلا نیز اشاره کرده ام  رئیس جمهور به رغم فشردگی کار دوشنبه ها از ساعت 10 تا 12 وقت خود را به مجامع استانی نمایندگان اختصاص داده است.

وی ادامه داد: تاکنون جلسه رئیس جمهور با شش مجمع استانی نمایندگان مجلس برگزار شده است و هنوز درباره مجمع استانی بعدی که میهمان رئیس جمهور خواهند بود تصمیم گیری نشده است چرا که طبق قرعه انتخاب صورت می گیرد.

معاون رئیس جمهور در امور مجلس درباره ادامه جلسات مشترک مجلس و دولت نیز یادآور شد: این جلسات هر سه ماه یک بار به ترتیب به میزبانی یکی از دو قوه برگزار می شود.

انصاری در پاسخ به سئوالی درباره استیضاح وزیر علوم و اینکه این موضوع تا چه حد جدی است اظهار کرد: من تاکنون چیزی در مورد استیضاح نشنیده ام اما طبعا نمایندگان مجلس سئوالاتی دارند.

وی از ارائه گزارشی در خصوص میزان حضور وزیران دولت یازدهم در جمع نمایندگان در مجلس خبر داد و تصریح کرد: هفته آینده گزارشی را از میزان حضور وزیران دولت یازدهم در مجلس ارائه خواهم داد که فکر می کنم در این خصوص دولت یازدهم کارنامه درخشانی داشته باشد.