با حضور جانشین فرمانده ارتش؛

رادار استراتژیک عصر رونمایی شد/ قابلیت رهگیری کروز و صد هدف همزمان در رادار جدید

نیروهای مسلح

جدیدترین رادار برد بلند ارتش با نام عصر دقایقی قبل رونمایی شد.

به گزارش خبرنگار مهر، صبح امروز با حضور امیر سرتیپ موسوی و دریادار حبیب الله سیاری جدیدترین رادار آرایه فازی برد بلند ارتش با نام عصر در ایام روز نیروی دریایی ارتش در محل این نیرو رونمایی شد.

گفتنی است این رادار که یکی از رادارهای پیشرفته استراتژیک محسوب می شود قابلیت نصب روی انواع ناوشکن ها و ناوهای جنگی را دارد.

بنا بر این گزارش امیر سرتیپ عبدالرحیم موسوی روز چهارشنبه در حاشیه مراسم رونمایی از سامانه راداری عصر نیروی دریایی اظهار داشت: این رادار کاملا بومی بوده و توسط کارکنان نیروی دریایی ارتش ساخته شده است. این رادار می تواند اهداف مورد نظر را در سطح 4 متر و از فاصله 110 مایلی کشف کند.

وی ادامه داد: رادار عصر قابلیت نصب بر روی ناوها و شناورها را دارد و با اضافه شدن این رادار، قدرت نیروی دریایی ایران افزایش می یابد.  یکی از قابلیت های این رادار توانایی شناسایی دوست و دشمن است ضمن اینکه این فناوری جدید برای مدار 10 درجه که محل ماموریت نیروی دریایی است، طراحی و ساخته شده است.

به گفته جانشین فرمانده ارتش، سامانه عصر می تواند در شناسایی موشک های کروز به ما کمک کند و در این عرصه به کار گرفته می شود.

به گزارش مهر، یکی از قابلیت های این رادار کشف و رهگیری همزمان 100 هدف است و به گفته مسئولان نیروی دریایی می تواند در جنگ های الکترونیک به کار گرفته شود.