ظریف در پاسخ به ابهامات نمایندگان:

مذاکرات تنها در چهارچوب مسائل هسته‌ای بوده است

مجلس

بسیاری از شرکت‌های غربی که سال‌ها پاسخ گویی مطالبات ما نبودند امروزه حاضر به سرمایه گذاری شده‌اند و بسیاری از کشورهای دیگر نیز تلفنی با بنده در صدد ایجاد ارتباط هستند.

وزیر امورخارجه گفت: مذاکرات تنها در چهارچوب هسته‌ای است و در مورد مسائل دیگر به هیچ وجه در این مذاکرات تبادلی صورت نمی‌گیرد.
به گزارش خبرنگار پارلمانی ایلنا، محمدجواد ظریف در پاسخ به اظهارت نمایندگان و ابهامات آنها در مورد مذاکرات هسته‌ای بیان داشت: اصل تحریم‌ها در حوزه هسته‌ای است و هیچ ارتباطی برای مذاکره با آمریکا در این تبادلات وجود ندارد.

وی ادامه داد: هیئت مذاکره کننده  ایران به شش کشور گفتند که ملت ایران یک فرصت را به غرب داده است تا بتواند از ان فرصت استفاده بهینه داشته باشد.
ظریف در خصوص تحریم‌ها بیان داشت:تحریم‌های قبلی ارتباطی به من ندارد و از امروز مذاکرات توسط من صورت می‌گیرد و من در چهار چوب این مذاکرات عمل می‌کنم.
ظریف تصریح کرد: بسیاری از شرکت‌های غربی که سال‌ها پاسخ گویی مطالبات ما نبودند امروزه حاضر به سرمایه گذاری شده‌اند و بسیاری از کشورهای دیگر نیز تلفنی با بنده در صدد ایجاد ارتباط هستند.
به گفته وی اسرائیل میلیارد‌ها دلار در حال هزینه کردن است تا به این طریق بتواند از ایران یک چهره زشت ترسیم کند اما ما توانستیم در این مدت کوتاه بسیاری از سرمایه گذاری‌های آن‌ها را از بین ببریم.


کد N1591