تیراندازی در آمریکا چهار کشته برجا گذاشت

آمریکای‌شمالی,92,حمل اسلحه,آمریکا

همشهری آنلاین: فرد تیرانداز در آمریکا روز دوشنبه با شلیک گلوله چهار نفر را در اوکلاهاما از پای درآورد.

جهان > آمریکای‌شمالی- همشهری آنلاین:
فرد تیرانداز در آمریکا روز دوشنبه با شلیک گلوله چهار نفر را در اوکلاهاما از پای درآورد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، این حادثه در یک منزل مسکونی در اوکلاهاما رخ داد و در نتیجه آن چهار نفر کشته شدند.

بر اساس این گزارش، دو نفر از کشته شدگان در محل حادثه و دو تن دیگر نیز در بیمارستان بر اثر شدت جراحات جان خود را از دست دادند. عامل این تیراندازی هنوز شناسایی نشده است. تیراندازی در آمریکا به سوی مردم بی دفاع تبدیل به موضوعی همیشگی شده به طوریکه سالانه هزاران نفر در این کشور بر اثر اصابت گلوله کشته می شوند.

این حادثه در حالی در آمریکا رخ می دهد که بر اساس جدیدترین تحقیقات انجام شده در آمریکا در هر سال بیش از 500 کودک در حوادث تیراندازی که در شهرهای مختلف این کشور انجام می شود کشته می شوند.

در همین رابطه "اریک هولدر" وزیر دادگستری آمریکا، در مراسم سالانه روسای پلیس آمریکا اعلام کرد : میانگین تیراندازی های انجام شده به سوی مردم در آمریکا از سال 2008 تا کنون در مقایسه با سال های 2000 تا 2008 سه برابر شده است.

بر همین اساس فقط در سال جاری میلادی دست کم 13 مورد تیراندازی به سوی مردم در آمریکا ثبت شده است. از سال 2009 تا 2012 میلادی به سوی 404 نفر در آمریکا تیراندازی شده که 207 نفر در نتیجه آن کشته شده اند در حالی که از سال 2000 تا 2008 میلادی به سوی 324 نفر در آمریکا تیراندازی شده بود که 145 نفر از آنها کشته شده بودند.

این آمار از سوی وزارت دادگستری آمریکا منتشر شده است. این وزارت خانه در 10 سال گذشته 50 هزار افسر، هفت هزار فرمانده ویژه صحنه های جرم، و بیش از سه هزار افسر محلی و ایالتی را برای مقابله با جرم و جنایت به ویژه مقابله با تیراندازی آموزش داده، اما با این وجود تیراندازی به سوی مردم در آمریکا همچنان ادامه دارد.

خواندنی از سراسر وب