جانشین فرمانده کل سپاه:

بسیج هویتی بدون مرز و فرمولی برای حل همه بحران‌های جامعه است

دفاع,سپاه پاسداران انقلاب اسلامی,سپاه پاسداران,سپاه

همشهری آنلاین: جانشین فرمانده کل سپاه با بیان اینکه بسیج هویتی بدون مرز و فرمولی برای حل همه بحران‌های جامعه است، گفت: اندیشه بسیج توسط رهبری با مهندسی نوین ابعاد جدیدی پیدا کرده است.

دفاع > سپاه- همشهری آنلاین:
جانشین فرمانده کل سپاه با بیان اینکه بسیج هویتی بدون مرز و فرمولی برای حل همه بحران‌های جامعه است، گفت: اندیشه بسیج توسط رهبری با مهندسی نوین ابعاد جدیدی پیدا کرده است.

به گزارش فارس، حسین سلامی پیش از ظهر امروز در اختتامیه اردوهای جهادی خراسان جنوبی اظهار داشت: عاشورا به عنوان یک موجود زنده هر روز حقایق ملکوتی و جدید را به انسان‌ها عرضه می‌کند.

وی با بیان اینکه بسیج از معجزات فکری و بی‌بدیل امام راحل است، افزود: شکل‌گیری این نهاد مقدس از یک دل و ذهن الهام یافته سرچشمه گرفته است.

جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با اشاره به این موضوع که کسی قادر نیست ارتفاع این اندیشه و حقایق نهفته در این نهاد را درک کند، گفت: امروز با گذشت 34 سال از انقلاب، درخشش و تابناکی این خورشید را بر پهن دشت سرزمین‌مان مشاهده کرده و از اهمیت آن سخن می‌گویند.

سلامی با بیان اینکه بسیج می‌تواند هویتی بدون بعد و مرز و فرمولی برای حل همه بحران‌های کوچک و بزرگ جامعه باشد، اذعان داشت: اندیشه بسیج توسط مقام معظم رهبری با مهندسی و معماری نوین ابعاد جدیدی پیدا کرده است.

وی به نقش بسیج در کنار سایر نیروهای نظامی در دوران هشت سال دفاع مقدس اشاره کرد و افزود: در تاریخ نمی‌توان یافت یک ملت در مقیاس کشور ایران در هشت سال دفاع مقدس با اراده تاریخ حیات خود را پس از هزاران سال بردگی این چنین با استقامت تغییر دهد و از آرمان‌ها و اعتقادات خود مقتدرانه دفاع کند.

جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با بیان اینکه دشمن با پایان جنگ به توطئه‌ها و استراتژی خود ابعادی جدید داد، تصریح کرد: امروز نبرد دشمن خاتمه نیافته بلکه محتوا و شکل آن تغییر یافته است.

سلامی ادامه داد: در حال حاضر جنگ دشمن از حوزه نظامی به محیط سیاسی و فرهنگی و امنیت داخلی و رقابت در حوزه نفوذ بین‌المللی و اقتصادی توسعه یافته است.

وی با اشاره به اینکه برای عبور از همه بحران‌ها از پدیده شگفت‌انگیز بسیج استفاده شده، خاطرنشان کرد: بسیج توانست میدان موازنه قوای فرهنگی را به سود نظام اسلامی تغییر دهد.

جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: اگر تفکر بسیجی در ذهن مردانی همچون شهریاری، علی‌محمدی، رضایی و حسن تهرانی‌ مقدم نبود امروز در این صف‌آرایی همه قدرت‌های پیشرفته جهان در قالب 1+5 و در سوی دیگر هیئتی تنها و بدون پشتوانه جهانی چگونه می‌توانست موازنه قدرت را برقرار کند.

سلامی تاکید کرد: اگر امروز کشور فاقد غنی‌سازی 20 درصد بود با چه توانی به میدان این نبرد دیپلماتیک می‌رفت و دست برتر این چالش دیپلماتیک را به دست می‌گرفت؟

وی ادامه داد: اگر موشک‌های طراحی شده توسط اندیشه‌‌های پهلوانی به نام مقدم نبود چگونه موازنه خطر با دشمن را برقرار می‌کردیم؟

جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی اذعان داشت: ما صاحب ستارگان درخشان در سپهر آزادی، پیشرفت، عدالت، اخلاق و معنویت و اقتدار در کشورمان هستیم.

سلامی هنر اصلی بسیج را شکستن اقتدار کلمه غیرممکن و حرکت در مرز ناباوری برشمرد و گفت: دشمن به فکر چیزی جزء بازگشت ما به تاریخ قبل انقلاب و تسلط بر کشورمان نیست و امروز همه آرزوی دشمن در تعطیلی کارخانه دانش هسته‌ای کشور است.

وی اضافه کرد: همه تلاش دشمن این است که به جهان بنمایاند زندگی بدون امریکا ممکن نیست و امام راحل و رهبری این حقیقیت الهی را تفسیر می‌کنند که با بسیج می‌توان الگوی از مقاومت مقتدرانه در برابر زیاده‌خواهی قدرت‌ها ساخت.

جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی یادآور شد: امریکا می‌خواهد یک نظام سلسله مراتبی با مدیریت خود بر جهان حاکم کند و انقلاب اسلامی می‌خواهد این نظام سلسله مراتبی امریکا را فرو بریزد.

سلامی تاکید کرد: امروز کشور ما قادر است در مقابل هر دشمن و با هر ظرفیتی، از ارزش‌ها و منافع ملی و دینی خود دفاع کند.

وی با اشاره به اینکه دشمن تهاجم فرهنگی را به فتنه داخلی متصل کرد، ابراز داشت: دوباره عاشورا در 9 دی درخشید چرا که هنر عاشورا عریان کردن افرادی است که لباس اسلام اموی بر تن کرده‌اند.

جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی خاطرنشان کرد: نخبگان و ملت ابعاد توطئه را درک کرده و بیدار شده‌اند و امروز هر چه دشمن بر فضای ذهن جامعه یورش آورد هیچ کسی با وجود همه مشکلات اقتصادی پژواک صدای بیگانه نمی‌شود.

سلامی یکی از ارکان استقلال سیاسی کشور را استقلال اقتصادی دانست و افزود: هر چه تاثیر اقتصاد جهانی در اصل اقتصاد ملی کشور بیشتر باشد قدرت نفوذ سیاسی دشمن بیشتر خواهد بود بنابراین باید بند وابستگی‌ها قطع شود تا در تحریم‌ها دشمنان ضرر کنند.

وی تاکید کرد: باید به جنگ محرومیت‌ها و ریشه کنی فقر برویم و لباس خدمت بپوشیم زیرا اگر کسی ایمان داشته باشد خداوند او را محبوب می‌کند.