تحولات امنیتی سوریه/

هلاکت صدها تروریست در غوطه شرقی/ حملات خمپاره‌ای به حلب شدت گرفت

آفریقا و خاورمیانه

ارتش سوریه در آخرین عملیات پیگرد تروریستها در حومه دمشق بیش از 300 تروریست را در غوطه شرقی به هلاکت رساند که 170 نفر از کشته شدگان را اتباع خارجی تشکیل می دهند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از خبرگزاری رسمی سوریه، ارتش سوریه در ادامه عملیات سرکوب تروریستها در حومه دمشق بیش از 300 عضو گروههای مسلح را در منطقه غوطه شرقی به هلاکت رساند.

منابع وابسته به گروه مسلح موسوم به ارتش آزاد در سوریه با تایید این خبر اعلام کردند که 170 نفر از این تروریستها تبعیت خارجی دارند.

دیگر تحولات امنیتی سوریه به شرح زیر است:

- گروه تروریستی داعش کشته شدن 10 عضو سعودی خود در نبردهای غوطه شرقی با ارتش سوریه را تایید کرد.

- حملات خمپاره ای تروریستها به منطقه الجمالیه حلب که در پی شکستهای آنها از ارتش شدت گرفته، 11 کشته و 30 زخمی برجا گذاشت. در این حمله سه کودک نیز کشته شدند.

- موسسه موسوم به دیده بان حقوق بشر در سوریه از کشته شدن 8 نفر از اعضای گروههای مسلح در سوریه خبر داد. 6 نفر از این تروریستها از اعضای داعش بودند که در درگیریهای منطقه شیخ سعید در حلب از پای درآمده اند.

- وزارت خارجه سوریه با صدور بیانیه ای حملات عامدانه و برنامه ریزی شده تروریستها علیه مسیحیان سوریه را محکوم و درباره ادامه آنها هشدار داد.

- ارتش سوریه در ادامه عملیات پیگرد تروریستها 50 نفر از اعضای جبهه النصره را در منطقه درعا به هلاکت رساند. عملیات ارتش در مناطق القابون، برزه، القلمون، غوطه شرقی و الزبدانی در حومه دمشق همچنان ادامه دارد.

- حملات خمپاره ای تروریستها به منطقه برزه دمشق سه کشته بر جا گذاشت.