لیونی خواستار حمایت تل آویو از توافق 1+5 با ایران شد

ایران در جهان

وزیر دادگستری رژیم صهیونیستی در اظهارنظری عجیب از مقامات این رژیم خواست تا با پیگیری و بهبود روند مذاکرات سازش، از توافق هسته ای حاصل شده میان کشورهای 1+5 و ایران حمایت کنند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از جروزالیم پست، "زیپی لیونی" در اظهاراتی که در پارلمان(کنیست) بیان شد، گفت : اسرائیل باید با توسعه مذاکرات صلح با فلسطینیان، از توافق هسته ای انجام شده میان ایران و کشورهای 1+5 حمایت کنند.

لیونی در ادامه گفت : این امر اتفاقی نیست که دوره شش ماهه ای که کشورهای 1+5 صرف مذاکره با ایران برای رسیدن به توافق نهایی خواهند کرد با دوره 9 ماهه ای که صرف مذاکرات صلح با فلسطینیان می شود منطبق شده اند.

وزیر دادگستری رژیم صهیونیستی در ادامه از تصمیم گیرندگان اصلی این رژیم خواست که به جای انتقاد از توافق انجام شده میان ایران و کشورهای 1+5، بهتر است به کشورهای غربی کمک کنند تا تواق نهایی به گونه ای باشد که به نفع تل آویو تمام شود.

لیونی گفت : پیشنهاد من این است که انتقاد از این توافق را پایان دهیم، چون توافق ابتدایی حاصل شده در ژنو می تواند به توافقی نهایی ختم شود که برای اسرائیل خطرناک باشد.

لیونی در حالی این درخواست را مطرح می کند که هاآرتض نیز در خبری از تماس مقامات کشورهای 1+5 با سران رژیم صهیونیستی و تاکید آنها برای متوقف شدن اقدامات ضد ایرانی تل آویو گزارش داده است.