اخبار ایران و جهان

سینما و تئاتر, عباس کیارستمی, پرویز جاهد, و کیارستمی ادامه دارد, سینمای هنر و تجربه, احسان ناجی

مستندی با مولفه‌های سینمای عباس کیارستمی

پرویز جاهد در نقد و بررسی فیلم مستند بلند «و کیارستمی ادامه دارد» به کارگردانی احسان ناجی گفت: در این فیلم مولفه‌های سینمای کیارستمی را می‌شود دید که مهم‌ترینِ آن سفر و جاده است.

سیاسی, رحمانی فضلی, ساخت و ساز غیرمجاز, استاندارانسخنگوی وزارت کشور:

وزیر کشور به استانداران برای برخورد با ساخت و سازهای غیرمجاز دستور داد

تهران- ایرنا- سخنگوی وزارت کشور از دستور وزیر کشور به استانداران برای تعیین ساز و کار و تهیه ابلاغیه‌های مشخص جهت برخورد قاطع با ساخت و سازهای غیرمجاز و اجرای دقیق ماده 100 قانون شهرداری ها و جلوگیری از تخلفات ساختمانی خبر داد.

اجتماعي, مشمولان, كسر خدمت, سربازيرئیس سازمان وظیفه عمومی ناجا اعلام کرد

شرایط بهره مندی مشمولان غایب از امتیاز ایثارگری والدین

تهران- ایرنا- رئیس سازمان وظیفه عمومی ناجا گفت: مشمولان غایب برای بهره مندی از کسرخدمت ایثارگری والدین یا معافیت به ازای 28 یا 29 ماه سابقه ایثارگری والدین، تا 12 فروردین سال 98 فرصت دارند تا با مراجعه به دفاتر خدمات الکترونیک انتظامی (پلیس+10) برای اعزام به خدمت اقدام کنند.

امیر محمود حریرچی, جامعه‌شناس, فتا, فضای مجازی

ریشه‌یابی افزایش جرایم در فضای مجازی

جرایم در فضای مجازی آنطور از سوی پلیس اعلام شده از ابتدای امسال تا پایان آبان ماه رشدی ۷۱ درصدی در مقایسه با مدت مشابه سال قبل داشته است و این یعنی بلندتر شدن صدای زنگ خطری که از رشد این جرائم در چند سال اخیر به صدا درآمده بود. ریشه‌های اجتماعی و دلایل افزایش این جرائم در گفت‌وگو با یک جامعه‌شناس مورد بررسی قرار گرفته است.

دروغگویی, روزنامه کیهان, عبدالله فاطمی نیا

کیهان به نقل از حجت الاسلام فاطمی نیا: بسیاری از نمازخوانها و هیئتی ها به خاطر دروغ و تهمت و آبرو بردن ، راهی جهنم می شوند

کیهان به نقل از حجت الاسلام والمسلمین فاطمی نیا در باره مرحوم آیت الله سیدعلی قاضی نوشت:به عنوان بارزترین ویژگی علامه قاضی می‌توان گفت که ایشان به هیچ‌کس آزار نمی‌رساند.

تلویزیون سریال

پخش سلام آقای مدیر در سال ۹۸

همشهری آنلاین: تصویربرداری سریال «سلام آقای مدیر» به تهیه‌کنندگی منوچهر شاهسواری در مرحله پایانی قرار گرفته است و قرار است سال آینده به روی آنتن برود.

چین, موبایل, نوآوری

شرکت چینی در پی ساخت ۵ مدل تلفن تاشو

به نظر می رسد شرکت چینی «تی سی ال» قصد دارد ۵ مدل تلفن تاشو بسازد. چهار مدل آن در حقیقت نسخه های مختلف یک دستگاه هستند اما مدل پنجم به یک دستبند شبیه ساعت هوشمند تبدیل می شود.

سياسي, فلاحت پيشه, كميسيون امنيت ملي مجلس, حادثه تروريستي زاهدانرییس کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی؛

باید راهبرد صیانتی از نیروها در مناطق مرزی شکل گیرد

تهران - ایرنا - رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با اشاره با جلسه امروز این کمیسیون درباره حادثه تروریستی زاهدان گفت: باید یک راهبرد صیانتی از نیروها در این منطقه باید شکل گیرد؛ نیاز است هماهنگی های لازم در مرز میان دستگاه های مختلف انجام شود.

فرهنگی, میراث فرهنگی, مالکیت معنوی, نشست تخصصی

کسب و کارهای نوین و اهمیت مالکیت فکری

تهران - ایرنا - مدیر اموربین الملل و حقوقی پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری ،گفت: ورود حوزه کسب و کارهای نوین عرصه ای را ایجاد کرده تا مسئله مالکیت فکری و حقوق مترتب با آن بیش از پیش در حوزه میراث فرهنگی مورد توجه و اهمیت قرار گیرد.

علمي آموزشي, كيفيت آموزشي, انجمن روانشناسي, آموزش و پرورشرییس انجمن روان شناسی تربیتی ایران:

تربیت افراد خردمند در گرو توجه به کیفیت آموزشی است

تهران- ایرنا- رییس انجمن روان شناسی تربیتی ایران گفت: جهت گیری آموزش و پرورش در کشورهای دنیا به سمت تربیت افراد خردمند و نه افراد باهوش رفته است که برای دستیابی به این هدف، باید توجه به کیفیت آموزشی را در راس امور قرار داد.

حقوقی قضایی, شورای حل اختلاف, محمدرضا کامیار

شورای حل اختلاف در عمل شبیه دادگاه‌ها شدند/ اکثر حقوقدان‌ها و وکلا از شوراها راضی نیستند

عضو سابق هیات مدیره کانون وکلای مرکز اظهار داشت: تنها مزیت این شوراها از نظر مردم هزینه دادرسی بود که از هزینه دادگاه در دعاوی شبیه آن بسیار ارزانتر بود این مزیت هم که در قانون سال ۸۷ دیده شده بود با تغییرات بعدی از بین رفت و تا جایی پیش رفت که الان هزینه طرح دعوا در شوراها نصف هزینه دادرسی دادگاه ها ست.