اخبار ایران و جهان

عراق

ارتش عراق در یک قدمی آزادی کامل موصل

ایسنا نوشت: در دومین روز عملیات ارتش عراق برای پاکسازی کامل شهر موصل نیروهای عراقی توانستند وارد محله‌های الشفا و الزنجیلی شوند و به این ترتیب تنها منطقه "موصل قدیم" تحت سیطره داعش باقی مانده؛ محله‌ای که با توجه به بافت متراکم آن، احتمالا شدیدترین درگیری‌های که نیروهای عراقی تاکنون شاهد آن بوده‌اند را به آنها تحمیل می‌کند.

پاکستان

رسانه پاکستانی: احتمال استعفای «ژنرال شریف» از فرماندهی ائتلاف سعودی

ایرنا نوشت: پایگاه اینترنتی روزنامه 'اوصاف' پاکستان نوشت: ژنرال 'راحیل شریف' فرمانده سابق ارتش این کشور که از چندی پیش به فرماندهی ائتلاف نظامی خودساخته عربستان منصوب شده، هم اکنون به فکر کناره گیری از این مسئولیت و بازگشت به پاکستان است.

كلان ، پولی ، مالی, بانک مرکزی, شورای پول و اعتبار, مشکلات, معاون اول رئیس جمهور, مفاسد اقتصادی

چکاوک 2 و3 هم در راه است

به بهانه روز پنجم خرداد ماه، دومین سالگرد راه‌اندازی سامانه‌ چکاوک که به تعبیری بزرگترین پروژه و طرح شبکه بانکی تلقی می شود، فرصت را مناسب دیدیم تا در نشستی با سید محمود احمدی دبیر کل بانک مرکزی که هدایت و راهبری این پروژه ملی توسط ایشان صورت پذیرفت، از آخرین وضعیت سامانه چکاوک و تحولات آن آگاه شویم.

انتظامی حوادث, فرمانده مرزبانی ناجافرمانده مرزبانی ناجا:

ترکیه باید پاسخگوی حادثه تروریستی ارومیه باشد

فرمانده مرزبانی نیروی انتظامی ضمن تشریح جزئیات حادثه تروریستی هنگ مرزی ارومیه، اعلام کرد: قطعاً به این گونه تحرکات تروریستی، پاسخ قاطعی خواهیم داد؛ کشور ترکیه را مسئول می دانیم و باید پاسخگوی این اقدام باشد.

رسانه, هادی خانیکی

در جریان انتخابات باوجود انتشار اخبار جعلی مردم تحث تاثیر قرار نگرفتند/جامعه ایران در حال خروج از بحران مدنیت است

خانیکی گفت: ما شاهد بودیم با وجود انواع اقسام نظرسنجی‌ها سعی در گمراه کردن مردم داشت و همچنین اخبار جعلی که به صورت گسترده انتشار پیدا می‌کرد اما مردم ما تحت تاثیر این تاریخ‌های تبلیغاتی قرار نگرفتند ولی این سوال مطرح است که چرا به نظر می‌رسد می‌توان کم کم عنوان کرد که جامعه ایران تبدیل به جامعه‌ای پیش‌بینی‌پذیر شده است و در حال خروج از بحران مدنیت هستیم.

درخواست دو چهره اصلاح طلب برای اعمال تغییرات جدی در کابینه دولت دوازدهم

ایلنا نوشت: آذر منصوری عضو حزب اتحاد ملت گفت: امروز مجلس همراه‌تر با دولت سرکار است و انتظار و مطالبه پایگاه راى دولت روحانی این است که در سطح زیرمجموعه خود تغییرات جدی اعمال کند و همچنین براساس گردش نخبگان و حضور نیروهای جوان‌تر که از لحاظ توانمندی و ظرفیت می‌توانند ایفای مسئولیت کنند به این مساله توجه شود.