اخبار ایران و جهان

قاسم سلیمانی, سپاه پاسداران

سردار سلیمانی: اگر مدافعان حرم جان خود را سپر نمی‌کردند مصیبت کربلا تکرار می‌شد

سپاه نیوز نوشت: فرمانده نیروی قدس سپاه تاکید کرد: اگر مدافعان حرم جان خود را سپر جان‌ها نکرده بودند آنچنان مصیبتی این کره‌خاکی را فرامی‌گرفت که غیر از مصیبت کربلا همه مصیبت‌ها به فراموشی سپرده می‌شد.

عباسعلی کدخدایی, سیدمحمود علوی, مجلس خبرگان

عکس| ادای احترام ویژه کدخدایی به وزیر اطلاعات در حین گفت‎وگو

مراسم افتتاحیه سومین اجلاسیه رسمی مجلس خبرگان رهبری در حالی برگزار شد که سخنگوی شورای نگهبان نیز در آن حضور داشت. او پس از ورود حجت الاسلام محمود علوی وزیر اطلاعات به سالن، به احترام او برخاست و دقایقی را با او گفت و گو کرد.

حقوقی قضایی, تعزیرات حکومتی

بحران قاچاق کالا عزم مشترک همه دستگاه ها جزم شود

رییس سازمان تعزیرات حکومتی گفت: آرنولد وقتی هتلی را می خواست افتتاح کند که مجسمه اش ابتدای هتل قرار داشت، مدیر هتل به او می گوید که همیشه در این هتل اتاقی برای شما رزرو است و هر وقت اراده کردید می توانید استفاده کنید.زمانی که از مقام فرمانداری برکنار می شودو به هتل مراجعه می کند، و تقاضای اتاق می کند به او گفته می شود که تمامی اتاق های ما رزرو است و جایی برای شما نداریم.

کتاب و اندیشه, وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی, اختتامیه هفدهمین جشنواره ملی صنعت چاپ

وزیر ارشاد: چاپ صنعت فرافرهنگ، فراهنر و فرااقتصاد است نه حاشیه‌ای

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی تاکید کرد: چاپ، صنعتی حاشیه‌ای نیست؛ صنعتی است در متن و پردامنه، هم در زمینه تاثیرگذاری اقتصادی و هم تاثیرگذاری فرهنگی. امیدواریم تمهیداتی که وزارت صنعت، معدن و تجارت درنظر می‌گیرد متناسب با شان این صنعت باشد. صنعتی که می‌تواند همانطور که بشر را متحول کرد ایران را هم متحول کند.

بازرگانی

خوراکی‎ها ۲۰ درصد ارزان می‌شود

رئیس کانون انجمن‌های صنایع غذایی کشور گفت: حباب ۴۰ درصدی قیمت کالا از تولیدکننده تا مصرف‌کننده با اجرای طرح حذف درج قیمت حداقل ۲۰ درصد ...

روابط کار, نرخ بیکاریابراهیم رزاقی در گفتگو با ایلنا مطرح کرد:

«فقر» برجسته‌ترین عامل در ترک تحصیل/ شناساییِ دردهای اقتصادی اهمیت دارد

فقر، خانواده ها را از هر سطح فرهنگی که باشند، فرقی نمی‌کند، در شرایطی قرار می‌دهد که تمایل پیدا می‌کنند از فرزند به عنوان نیروی کار استفاده کنند و این معضل در طیف‌های مختلفِ فرهنگی و منطقه‌ای بدون هیچ تمایز ماهوی به چشم می‌خورد؛ مساله خیلی ساده است؛ خانواده فقیر و بیکار، توان ندارد که فرزند را راهی مدرسه کند

فرمانده مرزبانی ناجا خبر داد؛

پیگیری مرزبانی و دستگاه دیپلماسی برای بازگشت سرباز ربوده شده

فرمانده مرزبانی ناجا با اشاره به زنده بودن سعید براتی سرباز ربوده شده مرزبانی، گفت: تلاش و پیگیری های مستمر مرزبانی ناجا و دستگاه دیپلماسی کشور، برای بازگشت این سرباز، همچنان ادامه دارد.

اصلاح طلبان, اصولگرایان

عضو شورای مرکزی کارگزاران:ائتلاف اصولگرایان و اصلاح طلبان کاری بی معناست

جهان اقتصاد در یادداشتی به قلم محمد علی نمازی عضو شورای مرکزی حزب کارگزاران نوشت:اگر‌ سابقه حکمرانی درجوامع گوناگون را مورد بررسی قرار دهیم درخواهیم یافت که از زمانی‌که دموکراسی در معنای امروزیش درجوامع گوناگون حکم فرما شد، ائتلاف دو اندیشه سیاسی هیچ‌گاه وجود نداشته است.

حسن روحانی, سازمان ملل

روحانی تا کنون از تریبون سازمان ملل چه گفته است؟

حسن روحانی در دولت یازدهم چهار مرتبه برای شرکت در مجمع عمومی سازمان ملل به نیویورک سفر کرد؛ محور صحبت‌های او تأکید بر روش‌های دیپلماتیک برای حل بحران‌های بین المللی با الگوگیری از تجربه ایران و اجماع جهانی در مبارزه با خشونت، افراطی‌گری و تروریسم بود.

واحدها, کارگران پالایشگاه ستاره خلیج فارس

کارگران ستاره خلیج فارس نگران بی‌نتیجه ماندن بازگشت به کار خود هستند/کارفرما: کارگر اخراجی نداریم

با صدور آراء بازگشت به کار برای کارگران اخراجی پالایشگاه ستاره خلیج فارس، کارفرمای این واحد تولیدی از اجرای احکام صادر شده خودداری می‌کند. کارفرما نیز می‌گوید: رای صادر شده هیات تشخیص قطعی نیست و باید در هیات اختلاف اداره کار مطرح و قطعی شود.

بوریس جانسون, محمدجواد ظریف, ایران و انگلیس

ظریف با جانسون دیدار کرد

"بوریس جانسون" وزیر امور خارجه بریتانیا بعد از ظهر دوشنبه به وقت نیویورک با دکتر محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان دیدار و گفتگو کرد.