اخبار ایران و جهان

انتظامی حوادث, رییس مرکز مطالعات راهبردی ناجا

رسیدن به پلیسی در تراز انقلاب اسلامی از اهداف اولویت دار نیروی انتظامی

رئیس مرکز مطالعات راهبردی ناجا با بیان اینکه بنا به تأکیدات فرمانده معظم کل قوا باید به پلیسی در تراز انقلاب اسلامی برسیم، گفت: با وجود فرماندهان خوب نیروی انتظامی،و نخبگان و فرهیختگان کشور رسیدن به این مهم ، دور از انتظار نیست.

موسیقی و هنرهای تجسمی, جشنواره موسیقی فجر, علی قمصری

تمایلی به ارتباط با جشنواره موسیقی فجر، در نبود اساسنامه ندارم

علی قمصری اعلام کرد که گویا هیئت داوران جشنواره ى فجر، در بخش مربوط به آلبوم هاى برگزیده ى سال، نام مرا در بین منتخبین قرار داده‌اند. همین جا عدم تمایلم به هر گونه ارتباطى (حتى همین انتخاب غیابى) با این جشنواره، در نبود اساسنامه را اعلام مى کنم.

مجلس, کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس, محمدجواد فتحی, مجمع نمایندگان تهرانفتحی در گفت‌وگو با ایلنا:

بازدید نمایندگان از زندان‌ها نباید نیازمند طی روند اداری پیچیده باشد/ هنوز با درخواست مجمع نمایندگان تهران برای بازدید از اوین موافقت نشده است

نایب رییس نخست مجمع نمایندگان استان تهران با تاکید بر احتمال موافقت با درخواست این مجمع نمایندگان برای بازدید از زندان‌ها، تاکید کرد که این بازدیدها نباید نیازمند طی روند اداری پیچیده باشد و گفت: هدف از بازدید از زندان اوین شفافیت و تقویت اعتماد عمومی نسبت به حاکمیت است.

كلان ، پولی ، مالی, اقتصاد, پول, خرید و فروش, نقدینگی, نرخ بهرهمدیر گروه بانکداری اسلامی پژوهشکده پولی و بانکی:

همه دولتها بدهی‌ها دارند/ به دلیل نداشتن بازار قوی بین بانکی، چاره‌ای جز توسل به شیوه‌های دستوری نداریم/ منکر اشکالات در شیوه انتشار اوراق بهادار نیستم

مدیر گروه بانکداری‌اسلامی پژوهشکده پولی‌و بانکی‌ گفت: در اقتصادهای توسعه یافته به خاطر اینکه بازار بین بانکی قوی دارند بازار پول عمق زیادی دارد اما این زیرساخت‌ها هنوز در بازار ما وجود ندارد بنابراین بانک مرکزی ابزاری جز توسل به شیوه‌های دستوری در اختیار ندارد.

انتظامی حوادث, سردار اشتریفرمانده ناجا مطرح کرد:

ماموران در اغتشاشات اخیر از چه اسلحه ای استفاده کردند؟

فرمانده ناجا با بیان اینکه عده‌ای در این اغتشاشات با اشراف اطلاعاتی دستگیر شدند، گفت: برخی از دستگیرشدگان با تعهد آزاد شده و قرار است به کلانتری بیایند و هر روز اعلام حضور کنند تا ما فکر کنیم و بدانیم چه باید کنیم.