اخبار ایران و جهان

واحدها, کارگران کارخانه روغن نباتی قواز هفته گذشته؛

کارگران کارخانه روغن قو نگران تمدیدنشدن دفترچه بیمه‌های خود هستند

در حدود ۳۰۰ کارگر کارخانه روفن نباتی پارس قو نگران تمدید نشدن دفترچه‌ بیمه‌های تامین اجتماعی خود هستند. از یک هفته پیش به دنبال عدم واریز ۴ ماه حق بیمه، سازمان تامین اجتماعی دفترچه‌های کارگران را تمدید نکرده است.

بین الملل, مهمترین رویدادهای جهان

مهمترین رویدادهای جهان در ۱۲ ساعت گذشته

تظاهرات در بروکسل علیه رئیس‌جمهوری آمریکا، عامل انتحاری مسبب انفجار اندونزی، نشست سران گروه هفت در سیسیل ایتالیا، تشکیل دولت جدید الجزایر، کشته شدن یک پلیس ترکیه در درگیری با پ‌ک‌ک، رد پیشنهاد پذیرش رهبر شیعیان بحرین توسط نخست‌وزیر عراق، انفجار چندین بمب در شمال شرق کنیا، پدر عامل انتحاری منچستر در لیبی بازداشت شد، پیوستن ناتو به ائتلاف آمریکایی و تلاش روسیه برای تاثیرگذاری روی رئیس‌جمهوری آمریکا از مهمترین رویدادهای جهان در ۱۲ ساعت گذشته به شمار می‌رود.

انتظامی حوادث, سردار اشتری

آمادگی کامل ایران برای انتقال تجربیات پلیسی به کشورهای مسلمان

سردار اشتری در دیدار رئیس پلیس ملی اندونزی بر انتقال تجربیات پلیسی بین دو کشور تاکید کرد و گفت: نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران آماده همکاری با همه کشورها در تمامی زمینه ها به ویژه مبارزه با جرایم سازمان یافته را دارد.

بحرین

واشنگتن‌پست: بحرین با چراغ سبز ترامپ، دست به مرگبارترین حمله زد

واحد مرکزی خبر نوشت: روزنامه واشنگتن پست در تحلیلی نوشت دو روز پس از آن که رئیس جمهور آمریکا به حاکمان بحرین اطمینان داد روابط دو کشور مانند گذشته تیره نخواهد بود، نیروهای امنیتی بحرین به تظاهرات صلح آمیز مردم این کشور حمله کردند و یکی از مرگبارترین حملات از سال 2011 در این کشور را رقم زدند.

سیاست داخلی, آزادسازی خرمشهر, آيت‌الله جنتی

آزادی خرمشهر کمتر از فتح بدر نبود

رییس مجلس خبرگان آزادی خرمشهر را مایه فخر و مباهات مسلمانان دانست و گفت: این واقعه هیچ کمتر از فتح بدر نبود، زیرا انقلاب اسلامی قدرتش را نشان داد.

پزشکی, یمن, وبا

موارد ابتلا به وبا در یمن در حال افزایش است

همشهری آنلاین: سازمان جهانی بهداشت روز سه‌شنبه ۲۲ مه (۲ خرداد) اعلام کرد که شمار موارد مظنون به وبا از ۲۷ آوریل، هنگامی شیوع بیماری شروع به گسترش سریع کرد، تاکنون به ۳۵۲۱۷ مورد رسیده است.

علی‌اکبر صالحی

صالحی:ایران براساس عقلانیت عمل می‌کند

مهر نوشت: رئیس سازمان انرژی اتمی در واکنش به اظهارات ترامپ در خصوص اینکه برجام ایران را جسور کرده است، گفت: ما با یک حکمت سیاسی و براساس عقلانیت و انصاف عمل میکنیم، ترامپ هرچه گفته برای خودش گفته است.

وزیر فرهنگ وارشاد اسلامی:

زمینه‌های لازم برای جهش ملی فراهم است/ دولت رشد اقتصادی را از منفی 6 به مثبت 8 رساند

شهرری ـ ایرنا ـ وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: امروز دولت از شرایط سختی که در ابتدای آغاز فعالیت داشت عبور کرده و همه زمینه ها لازم برای یک جهش عظیم ملی و حرکت به سمت رشد و تعالی فراهم شده است.

سیاست خارجی, استاد حوزه علمیه قم, آیت الله محسن اراکی, فقه نظام ساز

فاسدان در رأس قدرت آمریکا هستند، ما می‌گوییم حاکم باید عادل باشد

ایلنا: دبیر کل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی، گفت که هر نظامی مبتنی بر ولایت است و فرق ما با آمریکا این است که آنها افراد فاسد را در رأس کار می‌گذارند در حالی که ما می‌گوییم حاکم جامعه باید فقیه عالم و عادل باشد.