اخبار ایران و جهان

بین الملل, مکزیک, دونالد ترامپ, طرح مهاجرتی ترامپ, دیوار جنجالی ترامپ, ویلیام اوریک

یک ضربه دیگر به فرمان ضد مهاجرتی ترامپ

یک قاضی فدرال در کالیفرنیای آمریکا حکم دولتی رئیس‌جمهوری این کشور برای محدود کردن منابع «شهرهای امن» را معلق و اعلام کرد، این حکم مخالف قانون اساسی آمریکا است.

خاک را فقیر نکنیم

تهران- ایرنا- خاک یکی از منابع مهم و ارزشمند در طبیعت است که عملکرد انسان آنرا به سمت نابودی پیش می برد، بنابراعلام کارشناسان، اگر روند تخریب خاک به همین روال پیش رود تا 30 سال آینده دیگر زمین حاصلخیزی در کشور وجود نخواهد داشت.

استفاده از فناوری نانو برای از بین بردن سلول‌های سرطانی

تهران-ایرنا-یک تیم تحقیقات بین المللی از روسیه و آمریکا موفق به ساخت نانوذراتی شدند که می‌توان با استفاده از آن سلول‌های سرطانی را با کمترین اثرات جانبی از بین برد. این روش روی سلول‌های مقاوم در برابر دارو نیز اثربخش است.

سلامت, دارو

پیگیری تخلفات داروخانه‌ای

مدیرکل دفتر بازرسی، پاسخگویی به شکایات و امورحقوقی سازمان غذا و دارو گفت: تخلفات داروخانه‌ای پیگیری می‌شود و درصورت اثبات تخلف، فرد متخلف مشمول تعلیق پروانه داروخانه، جریمه و در مواردی نادر نیز حبس می‌شود.

رئیس مجلس قرقیزستان درگفت وگو با ایرنا اعلام کرد :

سهولت در صدور ویزا و افزایش خط پروازی تهران و مشهد با قرقیزستان

ساری - ایرنا - رئیس مجلس قرقیزستان گفت که در سفر اخیرش به ایران و دیدار با مقامات جمهوری اسلامی ، سهولت کامل و مطمئن در صدور ویزا و نیز افزایش خطوط پروازی میان دو کشور بررسی و تصمیم گیری شده است .

انتظامی حوادث, پلیس راهور

بارش باران در قزوین و هراز/ مه‌گرفتگی در اردبیل و کندوان

پلیس راهور نیروی انتظامی امروز (سه شنبه ) برای استان قزوین (اکثر محور ها )و محور هراز (محدوه گزنک)، بارش باران و همچنین برای استان اردبیل(محورهای اردبیل - مغان و اردبیل - آستارا) و محور کندوان(محدوده های ولی آباد و هزارچم)مه گرفتگی همراه به کاهش دید، اعلام کرد.

بازار دیجیتالتصویر روز

نوشیدنی مجازی

: محققان سنگاپوری موفق شدند با استفاده از لامپ ال‌ای‌دی و الکترود چشایی، لیموناد مجازی تولید کنند. روش تولید این نوشیدنی به این صورت است ...