اخبار ایران و جهان

طنز, فساد اداری, پول

کار افتاده دست یک گاگول!

بی پول، زندان می شود دنیا برای تو/ مثل گرفتاری که در سلول می چرخد/ با عقل و با تدبیر و استعداد بیگانه است/ چون کارها با دست یک گاگول می چرخد...

وزارت دادگستری, تلگرام, اینستاگرام

وزیر دادگستری: از اول هم قرار نبود فیلترینگ تلگرام دائمی باشد

وزیر دادگستری در واکنش به صحبت‌های معاون دادستان کل کشور درباره بی‌تفاوتی دولت نسبت به فعالیت مجرمانه تلگرام گفت: از همه مسئولان استدعا می‌کنم فراموش نکنند ما همه سرنشینان یک کشتی هستیم و ادبیات مان را نسبت بهم می توانیم قدری مهربانانه‌تر کنیم.

دانشگاه تهران, نجوم, تقویم

سال ۱۳۹۷ چند روز تعطیل دارد؛ ۷۷، ۷۹ یا بیشتر؟

سال ۱۳۹۷ دارای ۵۲ روز جمعه است و در طول سال، ۲۵ روز دیگر هفته تعطیل رسمی است. بنابراین ۷۷ روز در سال آینده قطعا تعطیل است؛ اما ۵ مورد «بین‌التعطیلی» وجود دارد که ممکن است افزایش روزهای تعطیل سال آینده را به دنبال داشته باشد.

انتظامی حوادث, رییس مرکز مطالعات راهبردی ناجا

رسیدن به پلیسی در تراز انقلاب اسلامی از اهداف اولویت دار نیروی انتظامی

رئیس مرکز مطالعات راهبردی ناجا با بیان اینکه بنا به تأکیدات فرمانده معظم کل قوا باید به پلیسی در تراز انقلاب اسلامی برسیم، گفت: با وجود فرماندهان خوب نیروی انتظامی،و نخبگان و فرهیختگان کشور رسیدن به این مهم ، دور از انتظار نیست.

انتظامی حوادث, سردار اشتریفرمانده ناجا مطرح کرد:

ماموران در اغتشاشات اخیر از چه اسلحه ای استفاده کردند؟

فرمانده ناجا با بیان اینکه عده‌ای در این اغتشاشات با اشراف اطلاعاتی دستگیر شدند، گفت: برخی از دستگیرشدگان با تعهد آزاد شده و قرار است به کلانتری بیایند و هر روز اعلام حضور کنند تا ما فکر کنیم و بدانیم چه باید کنیم.

راه و مسکن, منظر راه ها

راه؛ مقصد گردشگری است

رییس روابط عمومی و امور بین الملل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل گفت: اجرای ضوابط منظر راه ها نیازمند فرهنگ سازی برای حضور سرمایه گذاران در این بخش ها است که تا کنون مغفول مانده بود.