اخبار ایران و جهان

جمنا جوان‎مرگ می‎شود؟/ رازگشایی باهنر از تحولات پشت پرده جریان اصولگرا و خرج حسین فدایی

نامه نیوز نوشت: این روزها در میان راستگرایان سنتی این صدا به خوبی شنیده می شود که عملکرد جمنا و عدم توجه به توصیه های آنها توسط این تشکل نوپدید از عوامل شکست در انتخابات اردیبهشت ماه بوده است.

دولت, حسن روحانی

مردسالاری تفکری سنتی ولی غیردینی است

رییس جمهور با بیان اینکه مردسالاری تفکری سنتی ولی غیردینی است گفت:‌ در تفکر اسلامی مردها هیچ امتیازی نسبت به خانم‌ها ندارند و باید تفکر سنتی را کنار بگذاریم.

روز قدس, حسن روحانی, غلامعلی حداد عادل

انتقادات صریح وزیر احمدی‌نژاد از حدادعادل:‌ حتما حمله‌کنندگان به سفارت عربستان هم مردم بودند!

نامه نیوز نوشت: وزیر رفاه دولت نهم بر این عقیده است که فضای مجازی و رسانه‌ها باعث شده است مردم نسبت به مسائل آگاه‌تر شوند و به همین دلیل دیگر کسی نمی‌تواند نسبت بی اخلاقی‌ها همانند گذشته موضع سکوت در پیش بگیرد.

بین المللتاجیک در گفت‌وگو با ایلنا بررسی کرد:

تحلیل شروط ۱۳ گانه اعراب برای دوحه/ دلایل مقابله ترکیه با عربستان و تمایل به قطر

ترکیه هیچ مانعی برای عبور از عربستان و متمایل شدن به قطر بر سر راه سیاست‌های خود نمی‌بیند بلکه مناسبات اقتصادی و حلقه‌های وصل ایدئولوژیک دلیل نزدیک شدن آنکارا به دوحه است.

آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب, صادق لاریجانی

موافقت رهبر انقلاب با عفو یا تخفیف مجازات تعدادی از محکومان به مناسبت عید فطر

به مناسبت فرا رسیدن عید سعید فطر، حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی با پیشنهاد عفو یا تخفیف و تبدیل مجازات یک‌هزار و چهل و نُه نفر از محکومانِ محاکم عمومی و انقلاب، سازمان تعزیرات حکومتی و سازمان قضایی نیروهای مسلح موافقت کردند.

روز قدس, حسن روحانی

کوهکن: حرکت روز قدس مشکوک بود

ایسنا نوشت: نائب رئیس جبهه پیروان خط امام و رهبری گفت: یک وقتی دشمن به قصد ترور و ایجاد هرج و مرج وارد کشور می‌شود و نیروی خودی مقابلش می‌ایستد اما در موارد مشابه حاشیه‌های روز قدس، دشمن ممکن است با چند واسطه دست به چنین اقداماتی بزند.