اخبار ایران و جهان

سیاست‌ خارجی, دونالد ترامپ, سیاست‌خارجی

توافق هسته‌‌ای با ایران چگونه ممکن شد؟

وندی شرمن-مذاکره‌کننده ارشد آمریکا در توافق هسته‌ای: در مذاکرات بین‌المللی سال ۲۰۱۵ که در نهایت به توافق هسته‌ای با ایران منجر شد، من هدایت تیم دیپلمات‌های آمریکایی را به‌عهده داشتم.

افشاگری سیاسی، شفاف سازی اقتصادی، فساد اقتصادی، مفسد اقتصادی، مشکلات اقتصادی،

افشاگری سیاسی یا شفاف سازی اقتصادی؟

مبارزه با فساد اقتصادی این روزها به مطالبه‌ای ملی تبدیل شده تا جایی که در کوچه پس‌کوچه‌های این مملکت کسی را نمی‌توان پیدا کرد که خواهان مبارزه با فساد نباشد اما برای پاسخ به این مطالبه ملی فقط نباید از دولت توقع کنش و واکنش داشت. آنچه می‌تواند در مبارزه با فساد موثر واقع شود، اعمال نگاه ساختاری و سیستماتیک و پرهیز از اتخاذ روش‌های جزیره‌ای است.

پایان خاموشی در کشور

معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی از پایان خاموشی‌ها در کشور خبر داد و گفت: بیش از هفت روز است که هیچ خاموشی‌ در کل کشور اتفاق نیفتاده و بر اساس برآوردهای صورت گرفته در روزهای باقی مانده از پیک نیز خاموشی را تجربه نخواهیم کرد.

موبایل, ارتباطات و فناوری

باستان‎شناسی موبایل

الهه بصیر: احتمالا که نه، مسلما وقتی که ژان فرانسیس‌میچل و مارتین کوپر در سال ۱۹۷۳ در اتاق کارشان در کمپانی موتورولا داشتند تلاش می‌کردند تا نخستین تلفن قابل‌حمل جهان را سرهم کنند، به خیالشان هم نمی‌رسید روزگاری فرابرسد که زندگی بدون موبایل برای انسان‌ها غیرممکن باشد.

سیاست خارجی, ایران و آمریکا, امیرعلی ابوالفتح, رابطه ایران و آمریکا, روابط ایران و آمریکا, گروه اقدام ایرانابوالفتح در گفت‌وگو با ایلنا:

گروه اقدام ایران از قابلیت اثرگذاری برخوردار نیست/ ترامپ دنبال کشاندن ایران پای میز مذاکره است/ «هوک» مقصر شکست مذاکرات برجامی آمریکا و اروپا است

یک تحلیلگر مسائل سیاست خارجی تاکید کرد: تشکیل گروه اقدام ایران در وزارت امور خارجه ایالات متحده، به منظور اطمینان یافتن از موثر بودن تحریم‌ها در جهت واداشتن ایران به تغییر رفتار و آمدن به پای میز مذاکره است.