اخبار ایران و جهان

رباتی که احساس دارد!

دانشمندان آمریکایی نمونه اولیه رباتی را تولید کرده‌اند که بیشتر از یک ربات است و با داشتن پوست، از حس لامسه بهره می‌برد.

تخفیف بهای خدمات بهشت زهرا (س) با ارائه معرفی نامه از کمیته امداد و بهزیستی

اعضای شورای اسلامی شهر تهران در جلسه امروز شورا با 9 رأی موافق و شش رأی مخالف با تغییر ماده 2 لایحه دستورالعمل نحوه اعمال تخفیف و تقسیط هزینه‌های سازمان بهشت زهرا (س) و اعمال تخفیف هزینه‌های بهشت زهرا (س) منوط به ارائه معرفی نامه از کمیته امداد امام خمینی (ره) و بهزیستی موافقت کردند.

انتشار جزئیات موشک "ژوکیو-2" توسط "لند اسپیس"

"ژانگ چانگو"، بنیانگذار شرکت "لند اسپیس" (LandSpace) یکی از شرکت‌های پرتاب تجاری در حال ظهور چین اعلام کرد که اولین پرواز موشک "ژوکیو-2" (Zhuque2- ZQ2) تا سال 2020 صورت خواهد گرفت. وی مدعی شد که این شرکت از سال 2020 می‌تواند هر سال 30 فروند موشک و 200 موتور تولید کند.

معتقد بودند در عرصه فرهنگی نمی‌توان درآمدزایی کرد

رئیس پارک ملی علوم و فناوری‌های نرم و صنایع فرهنگی جهاددانشگاهی با اشاره به درآمدزایی جهاد از بخش‌های فرهنگی، افزود: بسیاری بر این عقیده بودند که در عرصه‌های فرهنگی نمی‌توان درآمدزایی کرد، بلکه درآمدزایی در بخش تکنولوژی و فناوری است.

روابط کار, موسسه عالی پژوهش تامین اجتماعی, اصول علم اکچوئریال

کتاب اصول علم اکچوئریال منتشر شد

کتاب اصول علم اکچوئریال، تالیف مایکل شریز با ترجمه علی صادقخانی و هاله فرزانه، از طرف انتشارات موسسه عالی پژوهش تامین اجتماعی منتشر شد.

اصلاح فرایند صدور پروانه ساخت و ساز رویکرد مهم شورای پنجم در شهر تهران

رییس کمیسیون شهرسازی ومعماری شورای شهر تهران در دیدار با شورایاران و مدیران شهری منطقه 4 گفت: شورای پنجم شهر تهران به دنبال تسریع در فرآیند صدور پروانه های ساختمانی به دنبال آن رونق ساخت و سازها در شهر تهران است.