اخبار ایران و جهان

اتش سوزی در ساختمان پلاسکو, پلاسکو, حادثه دیدگان حادثه پلاسکو, ساختمان پلاسکو, فرو ریختن ساختمان پلاسکو

ویدئو/ «پلاسکو» به روایت شاهدان عینی

واپسین روز دی‌ماه ۱۳۹۵ ساختمان پلاسکو آتش گرفت و بعد ساعاتی ساختمان فروریخت؛ آن هم در حالی که تعدادی از آتش نشانان در ساختمان گیر افتاده بودند. شکل فروریختن ساختمان،حجم گسترده آتش و آوار و حضور کسبه و نیروهای امدادی حین اطفاء حریق باعث ایجاد شایعه حضور چند صدنفر در زیر آوار شد.شایعه در طول ۹ روز آواربرداری از سوی برخی فعلان شبکه‌های مجازی، اهالی رسانه و کسبه تقویت شد. زنده بودن حبس‌شدگان در زیرزمین پلاسکو، ادعای برقراری تماس‌ از سوی برخی حبس‌شدگان، تعداد بالای افراد مفقودی اعلام شده به پلیس، بخشی از شایعات آن روزها بود؛ شایعاتی که بعد از مشخص شدن آمار جانباختگان در ذهن و روح مردم باقی ماند.

اجتماعی, دادگاه مفاسد اقتصادی, قوه قضاییه, صرافان

حکم قطعی 5 صراف صادر شد

تهران- ایرنا- پنج صراف که با همکاری تعدادی از دلالان بازار ارز و سوءاستفاده از کارت‌های ملی افراد مختلف، ارز‌های مداخله‌ای بازار را تصاحب کرده بودند، به حبس تعزیری محکوم شدند.

فرهنگی, آموزش و پرورش, ایمنی مدارس, میزگرد ایرنا سمنانبررسی ایمنی مدارس در میزگرد ایرنا؛

غفلت های دردآفرینی که قلب ها را می شکند

سمنان- ایرنا- روزی شین آباد، روزی زاهدان و روزهای دیگری که تلخی آن ها به یاد مردم مهربان و پر احساس این مرز و بوم مانده، حاکی از غفلت های دردآفرینی است که نسبت به ایمنی مدارس صورت گرفته و قلب های زیادی را شکسته و آزرده کرده است.

سياسي, مجلس, منع بكارگيري بازنشستگان, قوه قضاييهمعاون نظارت مجلس درباره قانون منع بکارگیری بازنشستگان:

متخلفین مشمول قانون بازنشستگی به دستگاه قضا معرفی می‌شوند

تهران- ایرنا- معاون نظارت مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه کمیسیون اجتماعی و معاونت نظارت مجلس وظیفه پایش اجرای قانون منع بکارگیری بازنشستگان را برعهده دارند، گفت: متخلفین از اجرای این قانون به دستگاه قضایی معرفی می‌شوند.

اقتصاد, بسیج سازندگی, چهل سالگی انقلاب, میزگرددر میزگرد ایرنا بررسی شد/

موفقیت بسیج سازندگی در اجرای طرح های کیفی و کم هزینه

تبریز-ایرنا- بسیج سازندگی از جمله نهادهای خدمات رسان و تاثیرگذار مولود پیروزی انقلاب اسلامی در مناطق محروم کشور است که بنا به ادعای مسئولان و تایید کارشناسان فنی و مهندسی علاوه بر ارایه کارنامه درخشان و قابل دفاع طی سال های اخیر، به لحاظ کیفیت و هزینه های اجرایی طرح ها نیز عملکرد ممتازی داشته است.

روزنامه

۳۰ دی | مهم‌ترین خبر روزنامه‌های صبح ایران

همشهری‌آنلاین: تیتر یک روزنامه‌های صبح ایران اختصاص دارد به چالش ایران و اروپاف بررسی پالرمو، تصمیم دادستانی برای برخورد با گرانفروشان، بودجه، مالیات پزشکان و برخی موضوع‌های دیگر:

فرهنگي, معاونت سيما, سريال, پرمخاطب

هفت سریال پر مخاطب تلویزیون در سال 97

تهران- ایرنا- معاونت سیما هفت سریال «پایتخت»، «آرماندو»، «تعطیلات رویایی»، «بچه مهندس»، «دیوار به دیوار»، «آنام» و «هیات مدیره» را به عنوان پرمخاطب ترین سریال های سال 97 معرفی کرد.

سياسي, انگليس, بعيدي نژاد, زاغري

گزارش سفیر ایران در انگلیس از دسترسی زاغری به خدمات پزشکی

لندن – ایرنا – حمید بعیدی نژاد سفیر ایران در انگلیس با انتشار پیامی در توییتر، گزارش آماری درباره دسترسی نازنین زاغری، شهروند دو تابعیتی ایرانی-انگلیسی که به دلیل جرائم امنیتی در ایران محاکمه و به حبس محکوم‌ شده است، به خدمات پزشکی در زندان ارائه کرد.

اجتماعی, شکنجه, هفت تپه, بخشی

از شکنجه تا واقعیت پشت پرده کارگر بازداشتی هفت تپه

اهواز- ایرنا- پخش مستندی با عنوان مستند طراحی سوخته از شبکه های سیمای جمهوری اسلامی مربوط به اعترافات دو بازداشت کارگری اعتراضات هفت تپه ابعاد مختلفی از جریان سازی و تلاش استکبار برای مقابله با جمهوری اسلامی ایران را روشن کرد.

ورزش, فوتبال, پرسپوليس, اردو

کاروان پرسپولیس وارد تهران شد

تهران- ایرنا- کاروان تیم فوتبال پرسپولیس بامداد امروز (یکشنبه) پس از اردویی 12روزه به تهران بازگشت تا تمرینات خود را از چهارشنبه این هفته آغاز کند.