اخبار ایران و جهان

اعلام آمادگی مپنا برای ساخت ۵۰۰۰ مگاوات نیروگاه

مدیرعامل مپنا گفت: این آمادگی توسط شرکت مپنا وجود دارد که تا سال آینده ۵۰۰۰ مگاوات نیروگاه جدید را وارد مدار کند، اما شرط این مساله این است که بتوانیم مطالبات خودمان را بگیریم و از همان محل نیروگاه بسازیم.

شاخص ۵۰ شرکت فعال‌تر بورس در مسیر افت

طی ۵ روز کاری بورس تهران در هفته اخیر شاخص کل بازده نقدی و قیمتی در سراشیبی قرار گرفت و بیش از ۱۷۰۰ واحد افت کرد. همچنین شاخص ۵۰ شرکت فعال تر در بورس با ۱۳۷ واحد کاهش مواجه شد.

چقدر آب در ایران هدر می‌رود؟

بر اساس آخرین آمار، آب بدون درآمد در کل کشور به طور متوسط ۲۵.۵ درصد تخمین زده می‌شود که از این میزان ۱۳.۴ درصد مربوط به هدررفت واقعی است و این در شرایطی است که برای کاهش تنها یک درصد از تلفات آب، ۱۰۰۰ میلیارد تومان باید هزینه شود.

استیضاح وزیر علوم و بررسی افزایش قیمت‌ها در دستور کار کمیسیون‌های مجلس

نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسات کمیسیون‌های تخصصی مجلس درهفته آینده، طرح استیضاح وزیر علوم، بررسی علت افزایش بی رویه قیمت برخی از اقلام و بررسی سانحه برخورد نفتکش با اتوبوس مسافربری در سنندج را در دستور کار دارند.

معاون فنی مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت

آبلیموگیری دستی باید در حضور مشتری انجام شود

معاون فنی مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت، گفت: مردم آبلیمو و آبغوره های بطری شده و آبگیری شده به روش دستی را به صورت آماده خریداری نکنند، بلکه بر انجام آبگیری در حضور خودشان اصرار کنند.

جامعهنماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت:

علما و اندیشمندان جهان اسلام برای مشکلات چاره‌اندیشی کنند

نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت بیان کرد: اگر علما و اندیشمندان جهان اسلام سالی یکبار در یک مدت مشخص و در یک مکان معین می‌نشستند و چاره‌اندیشی برای مشکلات جهان اسلام راجع به فلسطین، کشورهای اطراف ما که امروز همه گرفتار جنگ هستند می‌کردند شاید به این وضع دچار نمی‌شدیم.