اخبار ایران و جهان

بین الملل, فارک, ایوان دوکه, انتخابات ریاست‌جمهوری کلمبیا, گوستاوو پترو

افق نامطمئن توافق صلح با جدایی‌طلبان فارک

پیشتاز فعلی انتخابات ریاست‌جمهوری کلمبیا گفته که چنانچه ریاست دولت را به دست بگیرد، دسترسی این شبه‌نظامیان را به کرسی‌های پارلمان قطع خواهد کرد و آنان را به‌خاطر جرایمی که پیشتر مرتکب شده‌اند تحت پیگرد قرار خواهد داد.

دولت, معصومه ابتکار, علی ربیعی

دستور افزایش حمایت‌ها از اورژانس‌های اجتماعی به استانداری‌‌ها ابلاغ شد

در پی نامه مشترک معاون رئیس‌‌جمهور در امور زنان و خانواده و وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، وزارت کشور همه استانداران را ملزم به حمایت از اورژانس اجتماعی برای مقابله با آسیب‌ها و کاهش حوادث ضد انسانی کرد.

مساله دکتر قانعی‌راد سرزندگی اجتماعی بود

مراسم وداع با پیکر پاک دکتر محمدامین قانعی‌راد امروز (یکشنبه 27 خرداد) از مرکز تحقیقات سیاست‌های علمی کشور آغاز و در دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه تهران انجام شد. در این مراسم که با حضور دکتر علی ربیعی وزیر کار، رفاه و تعاون اجتماعی، دکتر غلامرضا غفاری معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم و دکتر مجتبی صدیقی رئیس سازمان دانشجویان و معاون وزیر علوم، تحقیقات و فناوری همراه بود، جمع گسترده‌ای از دانشگاهیان حضور یافتند و در اندوه از دست دادن این جامعه‌شناس پیشکسوت و استاد فقید هم‌آوا شدند.

مرحوم "قانعی راد" به تعامل دانشگاه،‌ حوزه عمومی و دولت اعتقاد عمیقی داشت

رئیس انجمن جامعه‌شناسی ایران در مراسم وداع با دکتر قانعی‌راد، اعتقاد عمیق ایشان به تعامل سازنده دانشگاه،‌ حوزه عمومی و دولت را یادآور شد و اضافه کرد: ایشان این تعامل سازنده و هم‌افزا را برای افزایش توان جامعه و حل مسائل آن ضروری می‌دانست.

همکاری دانشگاه کردستان با نیروی دریایی ارتش در حوزه علمی و پژوهشی

رئیس دانشگاه کردستان با اعلام اینکه بستر همکاری دانشگاه کردستان با نیروی دریایی در حوزه پژوهشی و فارغ‌التحصیلان فراهم است، گفت: ظرفیت علمی، عملی، فنی و پژوهشی دانشگاه‌ها از بهترین دستاوردهای خلق فرصت‌های جدید در حوزه دریایی است که راه‌گشا در زمینه اشتغال، خلق درآمد، تولید ثروت، رونق گردشگری و ... خواهد بود.

رئیس پلیس بین الملل ناجا با وزیر دادگستری دیدار و گفت‌وگو کرد

سردار هادی شیرزاد رئیس پلیس بین الملل ناجا با سید علیرضا آوائی وزیر دادگستری دیدار و درخصوص ماموریت های پلیس بین الملل و نقش آن در تعاملات و همکاری های بین المللی به منظور ردگیری، شناسایی، دستگیری و استرداد مجرمان و همچنین موانع و مشکلات موجود در این زمینه مطالبی را ارائه کرد.

فضا, سیاره و ستاره

ثبت لحظه متلاشی شدن ستاره توسط یک سیاهچاله‌ برای اولین‌بار

همشهری آنلاین: زمانی که یک سیاهچاله ستاره‌ای را متلاشی می‌کند، تمامی آن به نابودی کشیده نمی‌شود، و بخشی از مواد سازنده آن به شکل فواره‌ای خیره‌کننده به بیرون پرتاب می‌شود، و اکنون این رویداد برای اولین‌بار تصاویری مستقیم از این رویداد ثبت شده‌است.