اخبار ایران و جهان

تشییع پیکرهای 6 شهید گمنام در هرمزگان

بندرعباس- ایرنا- پیکرهای پاک 6 شهید گمنام دفاع مقدس عصر پنجشنبه در سالروز شهادت امام جعفر صادق (ع) در شهرهای بشاگرد، حاجی آباد و قشم هرمزگان تشییع و به خاک سپرده شدند.

بامداد پرترافیک راه های البرز

کرج-ایرنا- مدیر راهداری استان البرز اعلام کرد که از نخستین لحظه های بامداد امروز پنجشنبه راه های این استان دارای بار ترافیکی سنگین شد.

معاون قوه قضائیه: تامین بسترسرمایه گذاری و درآمد زایی لازمه پیشگیری از تغییر کاربری ها است

گرگان - ایرنا- معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضائیه گفت: برای پیشگیری از تغییر کاربری ها باید بسترهای سرمایه گذاری و درآمدزایی بدون دغدغه برای مردم فراهم شود تا نگاه افراد به زمین به عنوان سرمایه مطمئن و کم دردسر تغییر کند.

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم:

تربیت چهارهزارشاگرد توسط امام صادق (ع) نقش بسزایی در ترویج اسلام داشت

کرمانشاه- ایرنا- عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم گفت: تربیت حدود چهار هزار نفر محدث، مفسر، مبلغ و شاگرد دینی از سوی امام جعفرصادق (ع) نقش بسزایی در ترویج دین مبین اسلام در آن روزگار داشت.

ایران میزبان 2 رویداد گردشگری، ورزشی جهان می شود

شهرکرد- ایرنا- مدیرعامل شرکت مادر تخصصی توسعه ایرانگردی و جهانگردی، دیپلماسی گردشگری را مهمترین راهکار جذب گردشگر خارجی دانست و گفت: در همین راستا 2 رالی بین المللی امسال در ایران برگزار می شود.

سینما و تئاتر, گروه هنر و تجربه, همایون اسعدیان, شهرام مکری, چشم شب روشن, مناظره اسعدیان و مکریدر مناظره اسعدیان و مکری مطرح شد؛

سینمای ایران درحال تولید فیلمسازان شبیه به هم است/الگوی ایوبی برای هنروتجربه؛ فرانسه بود

اسعدیان به عنوان رئیس شورای صنفی نمایش و شهرام مکری به عنوان عضو شورای سیاستگذاری گروه هنروتجربه سیاست‌های این گروه سینمایی را نقد کردند. اسعدیان معتقد است مسیر اصلی سینمای ایران سرگرم‌کننده است پس محور اصلی سینمای ایران برای فراهم آوردن شرایط برای تولید و اکران این فیلم‌ها باشد.

رسانه, حسام‌الدین آشنا, شورای نظارت بر صداوسیما, گزارش به مردم, کتاب شورای نظارت بر سازمان صداوسیما در سال ۹۵

صداوسیما از ارایه اسناد و مدارک مالی خود سرباز می‌زند/شورای نظارت خود را در برابر افکار عمومی پاسخگو نمی‌داند

حسام‌الدین آشنا در یادداشتی نوشت: تضعیف نهاد شورای نظارت بر صداوسیما موجب شده‌ سازمان صداوسیما در سال‌های گذشته به‌عنوان یک سازمان رسانه‌ای انحصاری، نسبت به تذکرات، پیشنهادات، درخواست‌ها و مکاتبات تنها نهاد نظارتی خود کم‌توجه باشد. به عنوان مثال علی‌رغم درخواست‌های مکرر شورای نظارت مبنی بر دریافت اسناد و مدارک مالی، نظرسنجی‌ها و نگرش‌سنجی‌‌ها، طرح برنامه‌ها و... سازمان صداوسیما از ارسال موارد مذکور به شورا سر باز زده‌است.