اخبار ایران و جهان

كلان ، پولی ، مالی, بانک مرکزی

بانک مرکزی هیچ‌گونه فعالیت و مشارکتی در خرید و فروش بیت‌کوین و ارزهای اینترنتی ندارد

پایگاه اطلاع رسانی بانک مرکزی یکشنبه شب اعلام کرد: این بانک تاکنون بیت‌کوین و سایر ارزهای رمزینه و اینترنتی را به‌عنوان ارز رسمی معرفی نکرده و این بانک هیچ‌گونه فعالیت و مشارکتی در خرید و فروش این ارزها ندارد.

میراث فرهنگی و گردشگری, پورتال جامع گردشگری

پورتال جامع گردشگری تا 10 روز آینده رونمایی می‌شود

رئیس سازمان میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری گفت: پیش‌بینی می‌شود در نوروز ۹۷ شاهد افزایش شدید گردشگری داخلی باشیم که از این رو نظارت‌ها بر عرضه خدمات گردشگری در عید خصوصاً در جلوگیری از افزایش قیمت‌ها بیشتر خواهد شد.

شهری, شهردار تهران, محمدعلی نجفی, ترافیک تهران

راهکارهای شهردار تهران برای کاهش ترافیک پایتخت

ارتقای کیفی و کمی حمل و نقل شهری جایگاه ویژه‌ای در ایجاد امید در شهروندان و مشارکت آنها در امور شهری و شکوفایی شهر دارد. امید است کنفرانس حمل و نقل و ترافیک بتواند با جدیت و دقت در مسیر آسیب‌شناسی علمی و چاره‌اندیشی عملی برای ساماندهی به وضعیت نابسامان حمل و نقل شهری که تن و جان و مردم تهران را فرسوده کرده، گام بردارد.

جامعه, حجاب, زنان, وزارت کشور, حجاب و عفاف

واکنش رستم‌وندی به کشف حجاب تعدادی از دختران/ بیش از 95 درصد زنان و دختران به حجاب و عفاف اعتقاد دارند

رئیس سازمان امور اجتماعی کشور گفت: براساس پیمایش ها و نظرسنجی ها بیش از 95 درصد زنان و دختران به حجاب و عفاف اعتقاد داشته و پایبند هستند و موارد اندکی هستند که در این زمینه مشکل دارند و با کار فرهنگی عمیق می توان این موارد را کاهش داد.

کتاب و اندیشه, خانه کتاب

نیکنام حسین‌پور سرپرست خانه کتاب شد/خانه کتاب ویترین معاونت فرهنگی است

مراسم تودیع و تکریم مجید غلامی جلیسه (مدیرعامل پیشین موسسه خانه کتاب) و معرفی نیکنام حسین پور (سرپرست جدید این موسسه) صبح امروز با حضور مدیران معاونت فرهنگی وزارت ارشاد، احمد مسجدجامعی و جمعی از ناشران برگزار شد.

کتاب و اندیشه, علیرضا مختارپور, انتخاب پایتخت کتاب ایران

تداوم فعالیت‌های فرهنگی در شهرهای خلاق و پایتخت‌های کتاب حفظ شود

دبیرکل نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور با تاکید بر ضرورت تداوم فعالیت‌های فرهنگی در شهرهای خلاق و پایتخت، گفت: در این صورت است که می‌توانیم در یک بازه یک دهه‌ای، تعداد قابل توجهی شهر شاخص در حوزه ترویج کتابخوانی داشته باشیم.

جامعه, وزیر کشور

استفاده از موسیقی‌های فاخر برای رواج امید در جامعه/استاد خراب کردن یکدیگر هستیم

وزیر کشور گفت: کشور ما با همه مشکلاتی که دارد در شرایط کنونی در حوزه‌های مختلفی مانند سیاست، اقتصاد، امنیت، فرهنگی و اجتماعی موفق بوده و شاخصه‌های خوبی دارد، اما ما استاد خراب کردن یکدیگر هستیم.

مجلس, مهرداد لاهوتی, فراکسیون مستقلین ولایی, احمد حمزه, ولی‌الله نانواکناری

بحثی درمورد برگزاری نشست غیرعلنی درباره بحران آب مطرح نشد / وزیر نیرو درباره انعقاد قرارداد بارور کردن ابرها با سپاه صحبت نکرد

همزمان با اعلام سخنگوی فراکسیون مستقلین ولایی مجلس مبنی بر درخواست وزیر نیرو برای برگزاری جلسه غیرعلنی مجلس با موضوع بحران آب و بحث درمورد انعقاد قراردادی میان این وزارتخانه و سپاه برای بارور کردن ابرها، دو عضو این فراکسیون تاکید کردند که این مباحث در جلسه مطرح نشده است.