مدل های موجود خودروهای شاسی بلند

● مرسدس بنز - آر ۵۰۰ - ۲۰۰۷
یکی از جدیدترین اعضای کمپانی دایملر کرایسلر،مرسدس بنز - آر کلاس (Mercedes benz RClass) می باشد که می توان آنرا هم ون چند کاربردی (MPV) و هم شاسی بلند (SUV) نامید. مرسدس بنز ایده اولیه …

مرسدس بنز - آر ۵۰۰ - ۲۰۰۷

یکی از جدیدترین اعضای کمپانی دایملر کرایسلر،مرسدس بنز - آر کلاس (Mercedes benz RClass) می باشد که می توان آنرا هم ون چند کاربردی (MPV) و هم شاسی بلند (SUV) نامید. مرسدس بنز ایده اولیه تولید یک خودرو با این ویژگیها را در نمایشگاه دیترویت سال ۲۰۰۱ با نام ویژن - جی اس تی (Vision GST) عرضه کرد و در سال ۲۰۰۵ مدل نهایی آنرا که همان مرسدس بنز - آر کلاس (Mercedes benz R-Class) باشد را به همه معرف نمود. این خودرو جهت حضور در بازار آمریکای شمالی طراحی گردیده است و از رقبای آن تویوتا - سینا (Toyota Sienna) و فورد فری استایل (Ford Freestyle) می باشند.مرسدس بنز - آر ۵۰۰ (Mercedes Benz R ۵۰۰) از پیشرانه ای ۸ سیلندر (V) شکل به حجم ۵ لیتر سود می برد که این موتور قادر به تولید ۳۰۲ اسب بخار نیرو نیز می باشد.

پونتیاک - تورنت - ۲۰۰۷

نسل دوم پونتیاک - تورنت (Pontiac Torrent) در نمایشگاه لوس آنجلس سال ۲۰۰۵ به نمایش گذاشته شد و یک سال بعد وارد بازار خودروهای شاسی بلند (Midsize SUV) متوسط گردید. این خودرو به منظور جانشینی برای پونتیاک - آزتک (Pontia Aztek) تولید و عرضه شد که در پلت فرم تتا جنرال موتورز (GM Thete Platform) قرار دارد و در بسیاری از قطعات با شورولت - ایکوناکس (Chevy Equinox) مشترک می باشد. از رقبای پونتیاک - تورنت (Pontiac Torrent) می توان به تویوتا - آر ای وی ۴ (Toyota RAV۴) و هیوندای - سانتافه (Hyundai Sante fe) اشاره کرد. قوای محرکه خودرو ۶ سیلندر (V) شکل بوده که ۳‎/۴ لیتر حجم داشته و قادر به تولید ۱۸۵ اسب بخار نیرو می باشد.

هوندا - المنت - اس سی - ۲۰۰۷

هوندا - المنت (Honda Element) در سال ۲۰۰۳ بطور مشترک در سه کشور آمریکا، کانادا و ژاپن وارد بازار خودرو های شاسی بلند کوچک (Compact SUV) گردید. ساخت این مدل بر پایه مدل هوندا - سی آر - وی (Honda CR-V) صورت گرفته است بطوریکه از شاسی تقویت شده هوندا - سی آر وی بهره می برد ولی از لحاظ ابعاد خارجی از cr-vکوچکتر می باشد. از خصیصه های ظاهری این خودرو می توان به چگونگی باز شدن درها و زوایای نسبتاً تند خطوط بدنه آن اشاره کرد. شورولت - اچ اچ آر (Chevrolet HHR) و جیپ - کام پس (Jeep Compass) از رقبای هوندا - المنت (Honda Element) به شمار می روند. پیشرانه خودرو ۴ سیلندر بوده و ۲‎/۴ لیتر حجم داشته که توانایی تولید ۱۶۶ اسب بخار نیرو را دارد.

هیوندای - وراکروز - ۲۰۰۷

هیوندای - وراکروز (HyundaiVeracruz) خودرویی است شاسی بلند متوسط (SUV) که کمی هم از جنبه های لوکس در آن دیده می شود. بازار اصلی این خودرو آمریکای شمالی است. هیوندای - وراکروز (Hyundai Veracruz) کمی بزرگتر از مدل سانتافه (Santa fe) می باشد ولی در بسیاری از قطعات با سانتافه مشترک است. هوندا - پایلوت (Honda Pilot) و ساترن - اوت لوک (Saturn Outlook) از رقبای هیوندای - وراکروز (Hyundai Veracruz) به شمار می روند. مدل فوق الذکر پیشرانه ای ۶ سیلندر (V) شکل دارد که با حجمی معادل ۳‎/۸ لیتر، قادر به تولید ۲۶۰ اسب بخار نیرو می باشد و همچنین خودرو از یک گیربکس ۶ دنده اتوماتیک (Shiftronic) بهره می برد.